26. 4. 2014 Robin Mana

Sparťané jsou ve finále MS osmnáctek!

Česká hokejová reprezentace do 18 let dosáhla na mistrovství světa ve Finsku na fantastický úspěch! Vůbec poprvé v historii se čeští mladíci probojovali do finále, když v semifinálovém klání zdolali Kanadu 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v jeho sedmé minutě útočník David Kaše, z historického postupu se raduje také trojice sparťanů Ondřej Mikliš, Filip Chlapík a Jiří Černoch.

Češi, kteří se do semifinále probojovali po čtvrtfinálové výhře nad Ruskem, vedli nad Kanadou po trefách Špačka, Vrány a Smejkala už 3:0, soupeř ale dokázal ještě ve druhé třetině snížit a po zlepšeném výkonu ve třetí části dokonce vyrovnat. V závěrečných minutách pak měli oba týmy štěstí, když jak za gólmanem Vaněčkem, tak za jeho kolegou v kanadském brankovišti McDonaldem, zvonila tyčka.

V prodloužení už byli opět lepší Češi, kteří měli několik gólových šancí a nakonec se po chybě obránce Barzala prosadil i přes soupeřův faul Kaše. Ze tří sparťanů v národním dresu zasáhla do utkání dvojice Ondřej Mikliš a Filip Chlapík. Jiří Černoch byl v pozici třináctého útočníka připraven na střídačce. Češi si v neděli od 18 hodin zahrají o titul mistra světa proti Spojeným státům americkým.

#4 Ondřej Mikliš

#26 Filip Chlapík

#21 Jiří Černoch

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tentokrát jedeme ven, čeká nás Brno

Krejčík: Za podporu musíme lidem poděkovat

​Sparťané opět ve velkém darovali svou krev!

​Milan Jurčina končí svou bohatou kariéru