6. 12. 2016 Martina Nová

Sparta ve čtvrtfinále CHL vyjede na led Bernu

Již ve středu 7. prosince čeká sparťany premiéra ve čtvrtfinále Champions Hockey League. Jejich soupeřem je celek SC Bern, úřadující šampion nejvyšší švýcarské soutěže. V aktuálním ročníku je Bern v NLA na druhém místě tabulky základní části. Do vyřazovacích bojů CHL prošlo švýcarské mužstvo z prvního místa ve skupině a dosud nezaznamenalo porážku. Utkání startuje v 19.45 hodin!

Bern v aktuálním ročníku CHL ještě neprohrál

Cesta čtvrtfinálového soupeře Sparty byla poměrně hladká, i když postupem času začala být hrbolatější. V předešlých dvou ročnících se Bern neprobojoval ani ze základní skupiny, v probíhající sezoně zužitkoval zkušenosti a svou skupinu ovládl. Zvítězil jak ve dvou zápasech nad Košicemi, tak i nad Lincem.

V prvním kole play off narazil švýcarský celek na Salcburk, který také nedokázal slavit triumf. Výhru 4:1 si Bern přivezl z Rakouska, remízou 3:3 rozhodl o svém postupu do osmifinále. Tam čekal sok ze severu - finský klub JYP Jyväskylä. Nejprve v domácím prostředí medvědi zvítězili 3:2, ve Finsku další remízou 3:3 vybojovali postup do čtvrtfinále proti Spartě.

Nejvíce bodů v Lize mistrů zatím nasbíral Arcobello

14
SC Bern již oslavil v nejvyšší švýcarské soutěži 14 mistrovských titulů. Poslední z nich přidal v sezoně 2015/16.

Ve všech utkáních Ligy mistrů nastoupil zkušený gólman Leonardo Genoni, trojnásobný mistr švýcarské nejvyšší soutěže a reprezentační brankář. Úspěšnost zákroků má 93,3 % a v průměru obdržel jen 1,75 gólu na zápas.

Dres s nápisem TOP SCORER náleží v Bernu Kanaďanovi Marcu Arcobellovi, který má po osmi utkání v průměru bod na zápas. Nastřílel tři góly a pětkrát asistoval. Produktivita mu nechybí ani v NLA, ve 28 duelech nasbíral 16 branek a k tomu 14 přihrávek. V CHL mají hokejisté švýcarského celku poměrně vyrovnané bodové příspěvky, hned další tři hráči také třikrát skórovali - Alain Berger, Ryan Lasch a Eric Blum

Nejzkušenějším hráčem v reprezentacích je kapitán Plüss

Sparťani v NLA

• Jaroslav Hlinka: 121 zápasů (48+78)
  • Michal Barinka: 39 zápasů (1+6)
  • Michal Řepík: 4 zápasy (2+1)
  • Hráči Bernu mají ve společném součtu více účastí na OH, MS i v NHL, naopak v KHL nikdo z nich nestartoval. Na reprezentační úrovni, tedy s nejvyšším počtem utkání na mezinárodních akcí, je nejúspěšnější nejstarší hráč Bernu a kapitán Martin Plüss. Pětinásobný vítěz NLA má na kontě i mistrovský titul ze švédské SHL a na mistrovství světa 2012/13 s "A" na dresu dopomohl Švýcarsku ke stříbrným medailím.

BERN VS. SPARTA
    28 letPrůměrný věk26 let
    Martin Plüss 39 let (5. dubna 1977)Nejstarší hráčJaroslav Hlinka 40 let (10. listopadu 1976)
    Joel Aebi 20 let (19. května 1996)Nejmladší hráčJakub Škarek 17 let (10. listopadu 1999)