30. 4. 2024 Tisková zpráva

Sparta se utká na Letné s Brnem

Sparta si zahraje potřetí za poslední dekádu zápas pod širým nebem! Tentokrát přímo v Praze, na Letenské pláni, v rámci prosincové akce Winter Hockey Games v areně pro 16 tisíc diváků!

Ti budou mít možnost v průběhu čtyř dnů zhlédnout hned několik mimořádně atraktivních zápasů. Chybět nebudou dvě utkání domácí hokejové extraligy, k vidění budou také zápasy nejvyšší slovenské a německé ligové soutěže a zápas českých a světových legend. Prahu čeká od 5. do 8. prosince 2024 premiérové vydání Winter Hockey Games.

“Připravujeme zcela unikátní hokejovou ‘mikulášskou‘ nadílku, jejíž cílem je nabídnout českému divákovi špičkový hokej z nejvyšších soutěží tří zemí střední Evropy,” říká Andrea Barsony z pořádající agentury Eniva. Série zápasů pod širým nebem je naplánována na čtyři dny. V úvodní dva dny – čtvrtek a pátek – je na programu vždy jedno utkání, za dva víkendové dny se odehrají čtyři zápasy. Detailní herní plán zatím k dispozici není, pořadatelská agentura Eniva v první fázi potvrdila pouze zápasy nejvyšší české soutěže. Co tedy bude (kromě jiného) v unikátní areně s výhledem na Pražský hrad k vidění?

„Zápasy v unikátních lokacích jsou vždy obohacením extraligy. Letná, krásný výhled na celé město a Pražský hrad. Moc rádi jsme přijali pozvání na tuto akci,“ říká Petr Vosmík, generální ředitel HC Sparta Praha. „V duelech pod širým nebem navíc máme stoprocentní bilanci, kterou budeme chtít ve svém městě potvrdit,“ připomíná vyhrané bitvy Sparty s Kometou v Brně a s Litvínovem na stadionu v Drážďanech. „Utkání s Brnem bude mít jistě skvělou atmosféru a bude to nezapomenutelný zážitek pro všechny naše fanoušky, pro které jsme připravili exkluzivní předprodej. Právě dnes totiž startuje prodej permanentek na domácí utkání HC Sparta Praha pro sezónu 2024/25. Kdo si od dnešního dne do 26. května pořídí permanentku na Spartu, může mít tento výjimečný zápas v ceně,” dodává Vosmík.

Program Winter Hockey Games

Čtvrtek 5. prosince: zápas univerzitního hokeje

Pátek 6. prosince: utkání české Tipsport extraligy HC Škoda Plzeň – Banes Motor Č. Budějovice

Sobota 7, prosince: zápas slovenské Tipos extraligy + zápas české Tipsport extraligy HC SPARTA PRAHA – HC Kometa Brno

Neděle 8. prosince: souboj legend Česko versus Výběr světa

“Dle složení jednotlivých utkání je asi všem hokejovým fanouškům zřejmé, že kvalita na ledu chybět nebude – a emoce taky ne, vždyť se pokaždé bude jednat o souboj tradičních rivalů. Věřím, že cestu na Letnou si najdou nejenom čeští, ale také slovenští a němečtí milovníci hokeje,” dodává Barsony.
Složení utkání slovenské a německé extraligy bude potvrzeno v nejbližších týdnech. “Jednáme s několika kluby, které mají zájem se na Letné představit. Jde o výjimečný koncept propojení několika soutěží, v němž potřebujeme skloubit spoustu detailů a jelikož některé ještě nejsou dotaženy zcela, na jména aktérů si fanoušci musí ještě chvíli počkat,” říká Martin Loukota, ředitel Asociace profesionálních klubů APKLH.
Z pohledu české extraligy je další utkání pod širým nebem pozitivním signálem, soutěží dodá atraktivitu. “Zápasy pod širým nebem jsou příjemným zpestřením extraligy a jsme rádi, že kluby se k jejich organizaci staví pozitivně. O prosincových Winter Hockey Games jsme s pořadatelskou agenturou jednali několik měsíců – i proto, že projekt zahrnuje hned tři země, není koordinace úplně jednoduchá. Každopádně jsem rád, že se nám vše povedlo dotáhnout do úspěšného konce a věřím, že fanoušci si úvodní prosincový víkend na Letné užijí,” dodává Loukota.
Na Letné vyroste o prvním adventním víkendu hokejový areál o rozloze 10 000 m2, u rozlehlých tribun budou připraveny dvě obrovské LED obrazovky a diodový prstenec pro prezentaci partnerského plnění. Chybět nebude prostorná fanzóna, v níž bude pro fanoušky každý den připravena velkolepá show, včetně hudebních vystoupení známých českých a zahraničních interpretů před každým utkáním (v ceně vstupenky).

České legendy proti Výběru světa

Vrcholem čtyřdenního hokejového svátku bude souboj legend českého a světového hokeje. Sestavy jednotlivých týmů pomáhají dávat dohromady ambasadoři a bývalí úspěšní reprezentanti Jakub Voráček a Patrik Eliáš, kteří se představí také na ledu, a Slavomír Lener, bývalý reprezentační trenér.
“Český hokej dlouhá léta dominoval světu a nejlepší týmy, včetně Kanady a USA, se před uměním našich hráčů musely sklonit. Pro prosincové utkání se pokusíme dát dohromady sestavu, která bude zahrnovat držitele několik vyhraných Stanley Cupů, olympijských medailí nebo titulů z mistrovství světa. Měla by to být přehlídka toho nejlepšího, co český hokej v posledních letech vyprodukoval,” říká Lener.
“A věřte tomu, že tento zápas nebude postrádat prestiž a emoce! Opravdu se na něj těším. Měl jsem ve své kariéře možnost hrát proti spoustě skvělých hokejistů z různých zemí – a doufám, že některé z nich se nám povede dotáhnout do Prahy,” dodává Jakub Voráček, jeden z ambasadorů projektu. Při posledním představení českých legend v rámci oslav 25 let od olympijského triumfu v Naganu 1998 stál v O2 areně pouze na střídačce, na Letné by se rád předvedl ve výstroji. “Doufám, že zdraví mi to dovolí.”
Pouze od mantinelu neplánuje zápas sledovat ani druhý ambasador Patrik Eliáš. “Obléct reprezentační dres pro mě vždycky byla čest – a nijak tomu není ani v případě legend. Ač si to spousta fanoušků možná neuvědomuje, dostat se do takového výběru také není úplně jednoduché – vezměte v potaz všechny úspěšné české týmy z minulosti. Těším se, že se s klukama opět sejdeme a jsem si jistý, že výběru světa jasně ukážeme, kdo je pánem Letné,” říká Eliáš.

Vstupenky od 390 do 1990 Kč

Prodej vstupenek na mimořádný hokejový víkend v Praze začne v 30. dubna ve 13.00 hod prostřednictvím společnosti Ticketportal. Ceny vstupenek se pohybují od 390 do 1990 Kč dle kategorie (stání – sezení) a jednotlivých zápasů. Pro fanoušky u televizních obrazovek připraví porci přenosů generální mediální partner O2 TV Sport. To však neplatí pro stávající i nové sparťanské permanentkáře. "Každý, kdo si permanentku na Spartu zakoupí do 26. května, může získat vstupenku na Winter Hockey Games v hodnotě až 1390 korun zcela zdarma," připomíná člen představenstva HC Sparta Praha Jakub Dlouhý.
„Zápasy pod širým nebem mají specifickou atmosféru, my věříme, že jsme pro diváky seskládali atraktivní program a hokejisty požene dopředu zaplněná Letná,” dodává Barsony z agentury Eniva. Pro tu půjde v prosinci už o několikátý hokejový projekt. Před lety stála za myšlenkou Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně, její realizaci ale zmařil covid-19. Loni úspěšně vyprodala O2 arenu soubojem českých a slovenských legend při příležitosti výročí 25 let od českého triumfu na zimních olympijských hrách v Naganu 1998, vyprodala i Zápas legend v Litvínově. A letos chci “dobýt” Letnou.
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!