3. 3. 2023 Daniel Ryl

Sobotka: Výborně jsme se za sebe postavili

Útočník Vladimír Sobotka se po třech zápasech vrátil do sestavy našeho týmu, kterému dvěma asistencemi včetně přihrávky na vítězný gól pomohl k vydřené výhře nad Hradcem Králové. "Výborně jsme se za sebe postavili a udrželi nervy na uzdě," pochvaloval si po vítězství důležitou podporu téměř jedenácti tisíc diváků.

Rozhodla o vítězství nedisciplinovanost soupeře?
Z jejich strany přišly nějaké zákroky, které byly potrestány. Chtěl bych vyzdvihnout hlavně Mikliho, jak se s celou situací doslova popral. Vyhraná bitka zvedla celý tým, pak se to nabaluje a zápas víc vtáhne i lidi. Od fanoušků přichází každý zápas skvělá atmosféra a my jsme rádi, že chodí v takovém počtu.

Měl jsi myšlenky, že bys shodil rukavice taky?
Přemýšlel jsem o tom. (usmívá se) Byl to vyhrocený zápas a mně se nelíbilo, že na Mikliho skočili dva hráči. Byl to playoff zápas po všech stránkách, tak to má být.

Potvrdilo se, že přesilovky jsou naší silnou zbraní?
Musí být! V playoff budou přesilovky a oslabení rozhodovat zápasy. Máme nacvičené určité formace, a když jeden dva hráči vypadnou, těžko se sehráváme. Co jsem viděl minulé zápasy, kluci je nesehráli špatně, jen nedali gól.

Jak ses po návratu do zápasu cítil?
Cítil jsem se dobře. Trénoval jsem, vyléčil jsem se a cítil jsem se velice dobře. Až mě to překvapilo.

V neděli budeme hrát na Kometě o druhé místo, je to velká motivace?
V Brně podáme maximální výkon, abychom se připravili na playoff. Nepojedeme se vybruslit, podáme zodpovědný výkon a uvidíme, co se stane.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu