3. 1. 2023 Daniel Ryl

Sobotka: Stý bod ve Spartě mě velmi těší

Útočník Vladimír Sobotka se pod výhru nad Českými Budějovicemi podepsal jedním gólem, který byl jeho stým bodem ve sparťanském dresu. "Taková meta určitě potěší. Přiznávám, že jsem o stém bodu nevěděl. Slyšel jsem to až na ledě, ale jsem za něj rád," přikyvoval po utkání a pochvaloval si, jak se sparťané popasovali s náročným návratem z hor.

Jak bylo těžké se vyrovnat se změnou alpského prostředí za Prahu?
Program je náročný... (od dveří do kabiny vstupuje do rozhovoru Michal Řepík: "Řekni jim, že je lehký s takovým hráčem hrát!") Přesně tak, Řepa mi to samozřejmě usnadnil. (usmívá se) Bylo to náročné pro každého z nás, v Davosu jsme odehráli čtyři zápasy a jeli hned zpátky. Myslím si, že jsme ale dobře připraveni, zahráli jsme si ve Švýcarsku dobrý hokej a jsme zpátky doma.

Střelecká převaha byla jednoznačná, ale výsledek těsný, je výhra o to cennější?
Odehráli jsme rozhodně těžký zápas. Mohli jsme být lepší, ale jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Potvrdilo se, že jsou u nás České Budějovice vždycky nepříjemným soupeřem?
Změnili trenéra, takže jsme věděli, že půjdou do zápasu naplno a nic nevypustí. To znovu předvedli. Za stavu 3:3 jsme na štěstí dali vítězný gól my a konec byl šťastnější pro nás.

K výhře jsi přispěl 100. bodem ve Spartě, potěšilo tě to?
Určitě taková meta potěší. Přiznávám, že jsem o stém bodu nevěděl. Slyšel jsem to až na ledě, ale jsem za něj rád.

Stojí za vzestupem zlepšená defenziva s jistými gólmany v zádech?
Gólmani nás drží celou dobu. Trenéři se vyměnili také u nás, zlepšili jsme nejen obranu, ale začali hrát více týmově. Změny se odrazila na naší hře i výsledcích.

Cítíš, že máme větší sebevědomí a hru si užíváme?
Věříme si, hrajeme více týmověji a hokej nás baví. Tlačíme se do branky, snažíme se více střílet a nohy se nám začaly hýbat. Padají nám góly a vyhráváme.