26. 3. 2022 Petr Pavlík

Sobotka: Máme hlavy nahoře, jedeme dál!

Útočník VLADIMÍR SOBOTKA ve čtvrtém utkání v sérii proti Liberci asistoval u vyrovnávací trefy Adama Poláška ve druhé třetině, i přesto však sparťané nakonec na postup do semifinále zatím nedosáhli. „Odehráli jsme náročný zápas, měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Máme hlavy nahoře, rozhodně nepanikaříme a jedeme dál,“ burcuje svůj tým.

Ve čtvrtém utkání v sérii proti Liberci jsme i přes velkou snahu na výhru nedosáhli. Jak bys ohodnotil náš výkon?
Odehráli jsme náročný zápas, měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Tlačili jsme se do branky, jejich brankář většinu našich střel pochytal a předvedl neuvěřitelné zákroky.

V průběhu druhé třetiny jsi byl vyloučený hned dvakrát za sebou, navíc druhé vyloučení bylo velmi kuriózní, kdy jsi zahrál kotouč, a ještě jednou nohou stál na trestné lavici. Překvapilo tě to?
Byla moje chyba, že jsem se zapojil do hry. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem o takovém pravidlu ani nevěděl. Bylo mi řečeno, že jsem zahrál kotouč, když jsem ještě stál bruslí na trestné lavici. Byl jsem docela překvapený. Šlo o mou chybu, bohužel.

V čem byl Liberec tentokrát lepší?
Soupeř měl v průběhu utkání lepší pohyb. Myslím si ale, že jsme mohli i přesto se svým výkonem pomýšlet na úspěch. Měli jsme hodně šancí, ze kterých jsme mohli dát gól. Je to velká škoda, musíme se porvat o postup v dalším utkání. Víme, že Liberec je systémově kvalitní mužstvo. Sérii jsme chtěli ukončit už nyní, ale bohužel se nám to nepodařilo.

Ve čtvrtfinále poprvé po zranění naskočil Honza Buchtele, jak moc byl důležitý?
Buchta je super kluk, je to velký silový hráč. Vážíme si, že se vrátil zpět do sestavy. Nehrál první tři zápasy ve čtvrtfinále. Měl to těžké, ale myslím si, že odvedl výbornou práci.

Jak hodnotíš dosavadní průběh čtvrtfinálové série s Libercem?
Myslím si, že zejména v naší defenzivě se nám zatím daří. Všechny zápasy jsme odehráli poměrně dobře, v posledním utkání jsme bohužel nebyli produktivní. Soupeř dal góly a rozhodl. Máme hlavy nahoře, rozhodně nepanikaříme a jedeme dál.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hrabík: Musíme více chodit do branky

SPA - KOM 4:5sn - Nájezdové drama pro Kometu

Miroslav Forman prodloužil ve Spartě!

Chlapík: Nějakou kšiltovku si schovám