29. 1. 2023 Daniel Ryl

Sobotka: Do zápasu jsme se dobře vrátili

​Útočník Vladimír Sobotka svým hezkým gólem z otočky završil rychlé vyrovnání, které v Plzni stačilo alespoň na bod. Zkušený forvard však zůstal pozitivní a nerozhodil ho ani hloupý fanoušek Plzně, jenž místo slavení výhry věnoval svůj čas vulgárním nadávkám před rozhovorem. "Bod bereme. Dobře jsme se vrátili do zápasu, ale nevyšla nám první třetina," hodnotil i pro kamery České televize nejlepší sparťan zápasu.

Vzhledem k průběhu je tedy získaný bod pozitivní?
Určitě bod bereme. Postupem času jsme se dostali do zápasu, zjednodušili hru a dávali si puky za obránce. Zkoušeli jsme napadat, ale na výhru to bohužel nestačilo.

Vyrovnal jsi pěkným gólem z otočky, šlo o improvizaci?
Viděl jsem sraženou Formičovu střelu, po které jsem se otočil a poslal puk na branku, protože jsem tušil, by v ní brankář nemusel být. Vyšlo to.

Ukázalo, že i týmy ze středu tabulky dokážou potrápit?
Plzeň hraje velmi dobře. Má silný tým a hrají obětavě. My jsme se jim v tomhle nedokázali vyrovnat, což musíme zlepšit. Musíme hrát jednoduše a tlačit se do branky.

Stojí za větší mentální sílou týmu příchod Miloslava Hořavy?
Přinesl do týmu klid. Něco jsme neměli, něco málo ano. Chtělo naši hru jen o něco pročistit, více plnit pokyny a hrát týmově.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend