15. 11. 2019 Petr Pavlík

Smejkal: V kabině zůstáváme nohama na zemi

V zápase s Hradcem Králové byl jedním z hlavních strůjců vítězství. Člen první útočné formace JIŘÍ SMEJKAL ve druhé třetině odčaroval kouzlo hradeckého brankáře, když šťastnou trefou vyrovnal. „Věděl jsem, že gólman chodí na první pohyb, takže napodruhé jsem si puk schválně zpracoval a zkusil jsem zavěsit do protipohybu,“ komentuje nejlepší hráč na straně Pražanů.

Zápas s Hradcem byl hodně urputný. Sebral vám hodně sil?
Od začátku to byla šachová partie, týmy čekaly na chybu. Když se soupeř dostal do vedení, myslím, že jsme byli o trochu víc aktivnější. Věřili jsme, že zápas zvládneme. Měli jsme dobré šance na to, abychom mohli odskočit, ale neproměnili jsme je. V závěru jsme to uhráli dobře, paráda.

Hradec byl před zápasem osmý v tabulce. Nepřekvapil vás?
Všichni v kabině víme, že Hradec je dobrý tým. I když se jim teď trochu nedaří, tak pořád mají svoji kvalitu. Byl to pro nás těžký zápas. Jsme rádi, že jsme ho zvládli za tři body.

Proti Kladnu jsme vyhráli útočným hokejem, nyní to bylo upracovanější. Vnímáš to stejně?
Myslím, že to je jedině dobře. Dokážeme proti soupeřům vyjít s jakoukoli taktikou. Je těžké hrát hokej s někým, kdo vyčkává ve středním pásmu na naše chyby. Ukázali jsme, že můžeme hrát i takhle. Zápasy v play-off často bývají o jednom či o dvou gólech a rozhodují maličkosti stejně jako nyní.

Soupeř často napadal ve středním pásmu, dal z toho i svůj jediný gól...
Hodně zahušťovali střední pásmo a zároveň napadali naše beky, kteří to v některých situacích neměli jednoduché. Celkově nám nenechávali moc prostoru, takže to bylo pro nás o to víc náročnější. Z obou stran to bylo podobné. Zápas sice nepatřil mezi ty nejhezčí, ale někdy takové vítězství je cennější než třeba vyhrát o pět nebo o šest gólů. Tentokrát jsme se nadřeli a bojovali do poslední minuty.

Máme na kontě jednačtyřicet bodů a jsme první. Panuje v kabině dobrá nálada?
Určitě. Teď nám to šlape, ale snažíme se být nohama na zemi. Musíme makat dál. Pořád chodíme do zápasů s tím, že ho prostě chceme vyhrát. Pamatujeme si, že minulou sezonu jsme taky byli první po úvodní čtvrtině a pak nám to ujelo. Nechceme situaci opakovat. Musíme hrát co nejlépe.

1
Útočník Jiří Smejkal si v zápase proti Hradci Králové připsal na konto jeden gól a navíc dvě střely na branku.

Na začátku druhé třetiny jsi šťastnou trefou vyrovnal na 1:1. Nelekl ses té šance?
Ten gól jsem klidně mohl dát už v první třetině, jelikož jsem tam měl menší šanci. Nedal jsem, pak se mi to naštěstí už povedlo. Věděl jsem, že gólman chodí na první pohyb, takže napodruhé jsem si puk schválně zpracoval a zkusil jsem zavěsit do protipohybu. Povedlo se.

V sezoně se ti zatím daří na výbornou. Jsi se sebou spokojený?
Vždycky je co zdokonalovat. Snažím se na sobě makat každý zápas. Zatím mi to tam padá. Navíc v lajně s klukama jsme si sedli, na ledě nám to funguje dobře. Každým zápasem je to lepší. Proti Kladnu jsme se spíše hledali. V zápase s Hradcem jsme se už rozehráli a měli spoustu šancí.

Minulý týden jsi poprvé nakoukl do reprezentace. Jaký to pro tebe byl zážitek?
Určitě parádní. Snažil jsem si to užívat a nebýt zbytečně tolik nervózní. Doufám, že to nebylo naposled. (směje se)

Nyní nás čekají čtyři zápasy venku za sebou. Může to tým ještě více stmelit?
Těžko říct. Na výjezdy občas jezdíme rádi, i když to možná zní trochu divně. Alespoň na chvíli si odpočineme od domova, což samozřejmě nebudou chtít slyšet naše přítelkyně. (smích) Na začátku sezony jsme měli velkou šňůru venku a zvládli jsme to parádně. Věřím, že to teď nebude jinak.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Sparty se vrací reprezentant Jakub Krejčík

Martinec: Chceme bavit diváky a vyhrávat

David Tomášek bude pokračovat ve Spartě!

Termíny Danube Cupu: Slovan, Pavelka a Švýcaři