21. 10. 2018 Daniel Ryl

Smejkal: Patnáct a půl tisíce diváků? Skvělé!

Náročný víkend zvládla Sparta na jedničku! Po vítězství v Litvínově zdolala v nedělním šlágru 12. kola Tisport extraligy také Kometu Brno, proti které otáčela nepříznivý vývoj a nakonec zvítězila 4:2. Výrazně k tomu přispěl útočník JIŘÍ SMEJKAL, který jeden gól dal, na další asistoval a obětavě pomáhal i v defenzivě. Zaslouženě si tak odnesl cenu pro nejlepšího hráče Sparty. "Když jsme dali gól na 3:2 a poté na 4:2, tak jsme my i diváci vybuchli radostí. Bylo to skvělé," pochvaloval si parádní atmosféru sparťanský útočník.

Jirko, proti Kometě jste předvedli parádní obrat, který jste dotáhli k vítězství. Co vás nakoplo?
My jsme chtěli hrát od začátku aktivně, což se nám prvních pár minut nedařilo. Pak jsme se ale dostali zpět do hry a z tlaku dali první gól. Po první třetině jsme si říkali, že nesmíme přestat hrát, a druhou třetinu jsme začali skvěle. Gólem na 2:2 se zápas přesunul na naší stranu a pak už jsme to dohráli slušně.

Neprojevil se na začátku utkání sobotní zápas v Litvínově?
Možná na začátku to bylo trošku znát, ale pak nás probudil inkasovaný gól. Řekli jsme si, že takhle ne a musíme se zvednout. Myslím si, že pak už to bylo super.

Jak se vůbec srovnáváte s nabitým programem tří zápasů ve čtyřech dnech?
Protože hrajeme na všechny čtyři pětky, tak máme všichni stejný výdej. Teď budeme jezdit na kole, nebo si dáme výběh a budeme se připravovat na úterý.

Vy jste se na triumfu nad Kometou podílel důležitým gólem. Jak se celá akce seběhla?
Byl jsem už na ledě dvě minuty a už to bylo těžké. Všiml jsem si, že jejich beci tam byli také dlouho, tak jsem se snažil vyhrávat souboje a dařilo se mi to. Chtěl jsem to vzít na přední tyč, ale tam už nebyl moc prostor, tak jsem jel na zadní tyčku, hodil jsem to tam a sami si puk srazili.

2
Jiří Smejkal zažil proti Kometě zápas dvojek. Vyslal dvě střely, dal svůj druhý gól v sezoně, získal dva kanadské body, zablokoval dvě střely soupeře a navíc měl v tabulce pravdy dva kladné body.

Kromě toho jste zažil dva bolestivé momenty, kdy jste při jednom střídání dostal dva nepříjemné zásahy. Můžete chodit, nebo už vyhlížíte modřiny?
(usmívá se) Když puk nejde přímo do brusle, ale do chráničů a kalhot, jenom vás štípne. Pak už je to dobré, takže to nebylo nic hrozného.

Vaši obětavost ale ocenili spoluhráči na střídačce....
(směje se) Kluci tohle hodně prožívají. Někdy možná víc, než když dají gól.

Utkání se odehrálo v parádní atmosféře před více než 15 tisíci diváky. Překvapila vás taková návštěva?
Já jsem viděl na internetu, že se lístky hodně prodávají, takže jsem čekal, že bude hodně lidí. Patnáct a půl tisíce diváků, když není play off, je prostě super. Myslím si, že když jsme dali gól na 3:2 a poté na 4:2, tak jsme my i diváci vybuchli radostí a bylo to skvělé. 

Berete zápasy s Kometou o trošku prestižněji než ostatní duely?
Samozřejmě. Ty zápasy jsou od play off, kdy jsme prohráli 0:4 na zápasy, hodně vyhecované. Každý zápas v extralize je hodně vyrovnaný, protože tam je osm týmů na dvaceti bodech. Každý zápas je hrozně těžký a my jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát čtyři v řadě. Doufám, že v tom budeme pokračovat dál.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Sparty se vrací reprezentant Jakub Krejčík

Martinec: Chceme bavit diváky a vyhrávat

David Tomášek bude pokračovat ve Spartě!

Termíny Danube Cupu: Slovan, Pavelka a Švýcaři