7. 12. 2019 Daniel Ryl

Smejkal: Na Olomouc vlétneme a vyhrajeme!

Vítězná série Sparty překvapivě skončila na ledě posledních Pardubic, kde sparťané padli po obratu domácích 3:4. "Aktuálně je to až nepříjemné. Málo kluků čekalo, že bychom tu mohli prohrát. Možná je to dobrá facka, po které se můžeme probrat," přiznává útočník Jiří Smejkal, jehož dvě asistence na trefy Lukáše Rouska a Tomáše Dvořáka nestačily.

Co rozhodlo o porážce na ledě posledních Pardubic?
My se dostaneme v zápase na koně, vedeme 3:2, máme pětiminutovou přesilovku a místo toho, abychom takového soupeře, kterého musíme porážet, dorazili, tak hrajeme lehkovážně a dáme jim přesilovku. Oni ji dokázali využít a my jsme už neměli nic, čím bychom utkání zvrátili.

Zavinil porážku dobrý výkon Pardubic, nebo spíše vaše neefektivní hra?
Oni nehráli zase tak špatně. Překvapili nás, ale nachází se tam, kde jsou. Musíme takového soupeře smáznout a jet domů se třemi body. My jsme k tomu přistoupili tak, že to půjde samo, na což jsme doplatili. Je to ostuda. Na konci zápasu jsme byli hodně frustrovaní, protože tohle by se nemělo stávat. Je dobře, že hrajeme hned další zápas a můžeme se dostat zpátky.

Neusnuli jste trošku na vavřínech?
Přijeli jsme vyhrát za tři body. Byli jsme sebevědomí, věděli jsme, že jsou na tom špatně. Pardubice neodehrály špatný zápas, ale takové týmy musíme porážet.

A nemohlo dojít i k podcenění?
Říkali jsme si několikrát, že to nesmíme podcenit. Už minulý rok jsme tady takto prohráli. Udělali jsme všechno pro to, aby se to znovu nestalo, ale je pravda, že možná některé úseky hry nebyly stoprocentní a Pardubice je dokázaly potrestat.

Byly stěžejní také přesilovky?
Přesilovky nám dneska nešly, možná nám ani nepomohly. Kdyby nebyla ta dlouhá, možná by to pro vývoj zápasu bylo lepší. Hráli jsme ji špatně, mysleli jsme si, že ji zahrajeme jen hokejově, což nejde. Soupeř nás potrestal, takže jsme vinou toho prohráli zápas.

Ve dvou ze tří vstřelených gólů jsi měl prsty, když si nahrával Lukášovi Rouskovi a Tomášovi Dvořákovi. Jak bys obě gólové akce popsal?
Před prvním gólem jsem jel sám na branku, puk se mi postavil a přestřelil jsem branku. Zůstal jsem ale na puku, viděl jsem Rousína, tak jsem se mu snažil dát puk před brankoviště. Nakonec se to podařilo. Při druhém gólu jsme nějak zavezli puk do pásma, jenom jsem ho posunul nahoru na Dvořku, který to trefil parádně.

Už v neděli můžete napravit reputaci proti Olomouci. Čekáte podobný styl hry, který v sobotním utkání předvedly Pardubice?
Olomouc hraje hodně defenzivní hokej. Těžko se dostává k nim do pásma, takže musíme hrát dobře přes střední pásmo. Když se jim vyrovnáme v bruslení a bojovnosti, můžeme vyhrát. Dáme do toho všechno a věřím, že před reprezentační pauzou získáme tři body.

Co je k tomu potřeba?
Vyspíme se, zítra na Olomouc vlétneme a vyhrajeme!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Sparty se vrací reprezentant Jakub Krejčík

Martinec: Chceme bavit diváky a vyhrávat

David Tomášek bude pokračovat ve Spartě!

Termíny Danube Cupu: Slovan, Pavelka a Švýcaři