22. 10. 2013 Tereza Velikovská

Simon mezi nejvytěžovanějšími juniory ligy

V dosavadním průběhu ligového ročníku, ve kterém mají týmy povinnost nasazovat hráče juniorského věku, zatím nastoupilo 21 juniorů, tedy hráčů ročníku 1994 a mladších. Sparťan DOMINIK SIMON patří mezi ty nejvytěžovanější. Na ledě stráví v průměru něco přes devět minut na zápas, patří k nejúspěšnějším hráčům na vhazování a připsal si už dva góly.

Devatenáctiletý sparťanský odchovanec Simon debutoval v A-týmu v loňské sezoně. Odehrál 18 zápasů, připsal si jeden gól a jednu asistenci. V aktuálním extraligovém ročníku nastoupil do všech 14 utkání, průměrně na ledě stráví 9:03 minut a 12 střídání na zápas. Na soupeřovy gólmany vyslal 14 střel, trefil se proti Kladnu a Hradci Králové. Patří k nejúspěšnějším hráčům na vhazování, vyhrál 59 ze 100, ke kterým se postavil.

"Jsem rád za každou šanci. Každý hráč, který jde do zápasu, chce odehrát co nejvíc střídání a pomoci týmu. Já samozřejmě nejsem výjimkou. Záleží jen na mně, kolik ice timu si bojovností a výkoností zasloužím," říká skromě šikovný forvard, který patří do užšího kádru české reprezentace do 20 let a účastnil se dvou světových šampionátů hráčů do 18 let.

Z 21 juniorů, kteří se během prvních 14 kol představili na extraligových kluzištích, jich v průměru přes šest minut na zápasy odehrálo dvanáct. K nejvytěžovanějším patří kromě Simona také vítkovický obránce Štencel, liberecký útočník Zacha, zlínský útočník Sedláček a trio z Chomutova - obránce Šulák a útočníci Kaše a Kämpf. Alespoň jeden hráč juniorského věku již nastoupil ve všech týmech kromě Litvínova.

„Podrobná analýza bude možná až po skončení soutěže a nemá cenu dělat předčasné závěry. Z čísel, která máme k dispozici, nicméně vyplývá, že hráči juniorského věku jsou zatím na ledě častěji než vloni. Počet juniorů, kteří do soutěže reálně zasáhli, se ve srovnání s úvodem loňského ročníku, kdy jsme prováděli podobný průzkum, více než zdvojnásobil,“ uvedl ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček pro web cslh.cz.

Nejvytěžovanější junioři:

           Zápasy Body Góly Asistence +/- Prům. Ice Time
Pavel Zacha (LIB)    14  5  3    2   0    8:38 
Ondřej Kaše (CHM)    14  4  2    2   -1    8:57
Jan Štencel (VIT)    12  3  1    1   +4   13:04
DOMINIK SIMON (SPA)   14  2  2    0   0    9:03
Libor Šulák (CHM)    14  2  1    1   0   14:01 
David Kämpf (CHM)    14  2  1    1   -5    9:56  
Pavel Sedláček (ZLN)   5  0  0    0   -2    8:34

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest