15. 3. 2025 Daniel Ryl

Show v natřískané areně! Čtvrtfinále startuje

Čas na odplatu je tady. Už počtvrté za sebou se v playoff utkáme s Třincem, kterému chceme oplatit předchozí vyřazení. V úvodních domácích zápasech #jdemezazitkumnaproti, přičemž už první čtvrtfinále v neděli 16. března od 17:00 bude sledovat vyprodaná O2 arena. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu ČT Sport, případně na webu Onlajny.com.

Světový zážitek v O2 areně! Dorazte včas

Vzhledem k očekávané vysoké návštěvě prosíme fanoušky, aby na utkání dorazili s dostatečným časovým předstihem. V první řadě se dostanete na svá místa včas a nepřijdete o úvodní buly ani o výjimečnou předzápasovou show, která nemá v českém sportu obdoby!

„To, co připravujeme, můžete zažít jen na těch největších světových akcích – koncert Coldplay, vyvrcholení olympijských her, Super Bowl – a teď i zápas Sparty. Bude to obrovské,“ těší se Jakub Dlouhý, člen správní rady HC Sparta Praha.

Každý z fanoušků bude mít na místě připravený náramek. Stačí si ho pouze navléknout na ruku a pak už jen čekat. Zároveň prosíme fanoušky, aby náramek po utkání vrátili při odchodu z O2 areny do vyznačených boxů, u nichž budou stát členové sparťanského týmu. Náramky jsou naše. Sparty. Mimo O2 arenu jsou nefunkční a každý odnesený kus obírá o skvělý zážitek další sparťany v následujících zápasech!

Uzavírka stanice metra Českomoravská

  • Stanice metra Českomoravská je od 6. ledna 2025 dlouhodobě uzavřena. Doporučujeme využívat především sousední stanici Vysočanská a využít značenou pěší trasu. Návštěvníci mohou využívat také nedalekých vlakových stanic Praha-Vysočany a Praha-Libeň.
  • Pro dopravu do O2 arény lze také použít stanici metra Palmovka a dále pokračovat tramvajovými linkami 7 a 8 (případně X) do zastávky Arena Libeň jih.
  • V době konání akcí v O2 areně bude dle poptávky operativně zavedena posilová doprava tramvajovou linkou X. Trasa posilové tramvajové linky X je Palmovka – Arena Libeň jih – Palmovka a bude v provozu převážně po skončení akcí v O2 areně.

Cesta k postupu? Začít (opět) vítězně

V prvních zápasech proti Třinci budeme chtít potvrdit úspěšnou sparťanskou historii. Z šesti případů, kdy jsme šli do playoff jako vítěz základní části, jsme získali dva tituly, pět medailí a pouze jednou nepostoupili ze čtvrtfinále! Stalo se tak v roce 2012, kdy jsme vypadli s Kometou Brno a vzájemná série zůstává jediným čtvrtfinálovým soubojem, který jsme coby nejlepší tým dlouhodobé fáze začali porážkou.

V prvních domácích zápasech držíme pozitivní bilanci deseti výher a dvou porážek. Zajímavé je, že jsme ve čtvrtfinálových sériích čelili šesti různým soupeřům – Jihlavě, Pardubicím, Třinci, Kometě, Vítkovicím a Olomouci. Kromě Komety u nás dokázali v prvních zápasech v Praze zvítězit jen Ostravané.

Ocelářům jsme čelili před třiadvaceti lety, kdy jsme je v Holešovicích zdolali dvakrát za sebou a po šesti zápasech nastartovali cestu za druhým titulem. Z mistrovské sezony však máme i další zajímavá pojítka s letoškem. I tehdy byl sparťanský útočník třetím nejproduktivnějším hráčem základní části a zároveň jejím nejlepším nahrávačem. Na Jaroslava Hlinku letos navázal Filip Chlapík.

>>>TRIUMF V ZÁKLADNÍ ČÁSTI: DVA TITULY I MEDAILE<<<

Oceláři jsou zpátky s rekordem

Slezané jsou vzorovým příkladem, že základní část může pomoci nabrat sebevědomí a psychicky povzbudit, ale posledním zápasem její důležitost končí. Pětinásobný šampion v řadě narazil v předkole na oslabený Litvínov, se kterým začal venkovní porážkou 1:2 po prodloužení.

Následně ale přišel raketový vzestup! Trefy svátečních střelců z obranných řad pomohly k venkovní výhře 4:2, dvougólový Daniel Kurovský zařídil triumf 3:2 a postupovou tečku zajistilo domácí vítězství 4:1. Svěřenci Zdeňka Motáka tak zapsali sedmnáctou vítěznou sérii v řadě, čímž vyrovnali rekord Vsetína.

Osud pak pobavil nejen sparťany a Třinecké, ale také všechny extraligové fanoušky. V playoff se totiž potkáme už počtvrté v řadě, přičemž jsme za poslední čtyři roky odehráli už přes 40 vzájemných zápasů! „Zápasy budou kvalitní, oni do toho hned v prvním zápase vletí. My se o to budeme taky snažit. Ta série bude určitě po všech stránkách emotivní, bude emotivní pro všechny hráče, fanoušky i ostatní lidi kolem,“ uvedl na klubovém webu trenér Zdeněk Moták.

Šest zápasů, ale poslední v prosinci

Zahrát si proti sobě pošesté v sezoně, ale naposledy v prosinci? Velmi pravděpodobně jsme tak s Třincem vytvořili ojedinělý rekord českého hokeje. Už na podzim jsme začali výhrou 3:0, na kterou jsme navázali venkovním triumfem 3:2 po nájezdech.

Úspěšnou sérii jsme pak proložili domácím triumfem 4:1 v osmifinále Ligy mistrů a po venkovní remíze 1:1 postoupili do dalšího kola. Ve čtyřicátém vzájemném měření sil od roku 2021 jsme sice vedli trefou Michala Řepíka, ale nakonec jsme museli skousnout porážku 1:2. O gól jsme nezvládli ani vánoční domácí duel obratů, v němž jsme prohráli těsně 2:3.

>>>VYRAZTE DO TŘINCE S FANKLUBEM<<<

Věděli jste, že...

O vítězné sérii Třince v zápasech playoff už bylo řečeno. Oceláři vyhráli celkem sedmnáct sérií za sebou, čímž vyrovnali rekord dominujícího Vsetína. Série Valachů skončila v playoff před 25 lety a nejspíš tušíte správně, kam míříme. Ukončili ji sparťané, kteří získali první český titul!

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

PŘÍMÝ PŘENOS: Začínáme v plné O2 areně!

​ČSOB: Nový partner sparťanských inovací

Triumf v základní části: dva tituly i medaile

Vosmík&Dlouhý v podcastu 5Reasons