1. 8. 2012 Daniel Ryl

Prvním sokem Astana. V pátek do Litoměřic

Již ve čtvrtek čeká na sparťany první zápasový test. Od 17 hodin se v Benešově představí proti Barysu Astana hrajícímu KHL. O den později změří síly s Litoměřicemi. Utkání začíná v Kalich Aréně v 11 hodin.

O SPARTĚ:

Sparta před sezonou přišla o svou gólmanskou jedničku Tomáše Pöpperleho, kterého ovšem nahradil Marek Schwarz. Jedno ze dvou úvodních přípravných utkání by v ideálním případě měl odchytat právě on. Záda mu kryje Vojtěch Sedláček, jehož můžeme v brance očekávat v dalším duelu. O tom, kdo se postaví do branky ve čtvrtek, se rozhodne ale až před zápasem.

Hráči na prvním tréninku

V obou zápasech by se měl představit třeba pětadvacetiletý Antonin Manavian. Francouzský obránce je ve Spartě na testech a trenéři se budou rozhodovat o jeho případném dalším působení. Kromě testovaného beka by se měla představit řada mladých hráčů, které si chtějí trenéři vyzkoušet. Chybět nebudou ale ani někteří stabilní hráči A-týmu.

O BARYSU ASTANA:

Kazašský celek skončil v posledním ročníku KHL na třetím místě Černyševovy divize. V jeho dresu působili také čeští hráči – Lukáš Kašpar, Kamil Kreps a Jiří Novotný. To už ovšem neplatí. Přestože všichni tři jmenovaní patřili k oporám Barysu, po konci ročníku s nimi klub rozvázal smlouvy.

Důvodem je fakt, že se Kazaši chtějí soustředit na své domácí hráče, a vytvořit tak základní kostru kazašské reprezentace pro olympijské hry v Soči. Branku Barysu hájí například Vitalij Jeromejev, stabilní jednička Kazachstánu.

O LITOMĚŘICÍCH:

První rok v roli nováčka zvládl HC Stadion obstojně. Vinou střídavých výkonů se sice Litoměřice dostaly do skupiny bojů o pád do baráže, ale v této skupině slavili pět vítězství a jen tři prohry. Díky tomu budou hrát první ligu i nadále.

Litoměřice v průběhu sezony podepsali dohodu o spolupráci právě se Spartou, což se projevilo na jejich soupisce. V kádru je sedm aktuálních hráčů juniorského týmu Pražanů. K tomu se s týmem připravuje duo bývalých sparťanů – brankář Petr Přikryl a útočník Pavel Mrňa.

O ZÁPASECH:

První utkání začne ve čtvrtek 2. srpna od 17 hodin na benešovském ledě. V pátek bude duel zahájen výrazně dříve. Úvodní buly bude vhozeno v pátek 3. srpna v 11 hodin.

EUROPEAN TROPHY SE BLÍŽÍ:

14. srpna vstoupí Sparta do prestižní European Trophy. První duel sehrají Pražané na ledě bratislavského Slovanu, do jehož ochozů je možno zakoupit vstupenky jiz nyní online.Následovat bude výjezd do Finska a trojice domácích duelů, které odehraje Sparta na litoměřickém stadionu.

Utkání European Trophy – Kalich Aréna, Litoměřice

Vstupné:100 Kč
Permanentkáři 2012/13:70 Kč
ZTP, důchodci, studenti:70 Kč
ZTP/P + doprovod:zdarma
Klub 300zdarma
Děti do 140 cmzdarma

Speciální balíček na 3 srpnová utkání European Trophy

Vstupné:225 Kč
Permanentkáři 2012/13:160 Kč
ZTP, důchodci, studenti:160 Kč

Prodej vstupenek na utkání European Trophy startuje 1. srpna v Zákaznickém centru Tipsport Arény a v Kalich Aréně v Litoměřicích. Na jednu permanentku bude možno zakoupit vždy jen jeden lístek či speciální balíček.