22. 8. 2007 Vojtěch Gibiš

Přikryl se vrátil na Spartu vítězně

Necelých sedm sezon strávil Petr Přikryl ve Spartě jako náhradní brankář. Loni, po příchodu Tomáše Duby z Finska, jej vedení Sparty pustilo na hostování do Ústí nad Labem. V dresu severočeského klubu Přikryl výrazně pomohl k vítězství v první lize. V dresu ústeckého Slovanu bude Přikryl působit i letos, nyní už jako jednička extraligového týmu.
Petře, na Spartu jste se vrátil vítězně. Jak jste se cítil?
Dobře. Ale je to pořád jen příprava, pro nás bude důležitá až sezona. Kluci předvedli výborný výkon, hráli přede mnou zodpovědně. Porazili jsme Spartu, ale nemůžeme z toho žít v euforii. (Okolo procházející spoluhráč však na Přikrylovu adresu poznamená: "Čtrnáct dní předem o ničem jiným nemluvil.")

Když jste vyjel na led T-Mobile Arény, přepadly vás nějaké nostalgické pocity?
To ne, jen jsem řekl v kabině, že když vyhrajeme, tak zaplatím nějakou svačinku. Takže ono je to pro mě spíše nepříjemné, zase budu platit. (smích)

Na webu Sparty je článek z roku 2003, sepsaný Petrem Přikrylem. Jedná se o vaše poznatky z působení v Trenčíně. Chválíte v něm svého tehdejšího spoluhráče Tibora Melichárka. Nyní jste se opět sešli, tentokrát však jako soupeři a Melichárek hrál ve sparťanském dresu...
No tentokrát mě Tibor ani moc nezlobil. (úsměv) Tibis nehrál špatně, ale spíše na mě střílela první lajna Sparty. Tiborovy chvíle ve Spartě ještě přijdou, je to kompletní hráč, výborný bruslař. Myslím si, že se v Holešovicích chytí.

Hlavně v první třetině létal po ledě Jiří Zelenka. Dělal vám hodně problémy?
Dělal. Jirku znám strašně dlouho, takže jsem myslel, že bude střílet na lapačku. Puk mu ale sklouzl a on to dával po zemi. Jirka hrál v tomhle zápase parádně.

Říkal vám během hry někdo něco z vašich bývalých spoluhráčů?
Jenom Méďa na mě pořád řval: "Sakra, kdo to v tý bráně je?" (smích) Jinak ne, my jsme se jinak nepopichovali.

Jediným, kdo na vás ze Sparty vyzrál, byl Michal Sivek...
No tak Síva se mnou moc nevybavoval a ještě mi dal gól... (smích) Prostě klasika.

Ústí je nováček, jak vidíte jeho šance v extralize?
Zatím nám to docela klape, hrajeme vcelku vyrovnané zápasy. O našich nevýhrách však hodně rozhodují naše vyloučení. Nemůžeme však hledat chyby v rozhodčích. Občas totiž nebruslíme a z toho pramení ty fauly...

Dříve jste byl určitými novináři označován za věčného náhradníka. Jste před sezonou, do které vstupujete jako jednička Ústí, hodně nervózní?
Nervózní nejsem. Cítím velkou důvěru klubu, tak doufám, že jí splatím. A ať si novináři píší co chtějí, klidně i o náhradníkovi, když jim to bude dělat dobře. (úsměv)

Před pár dny byl z extraligy definitivně vyřazen Vsetín. Jak se k téhle situaci stavíte?
Nevím, jak bych to prezentoval. Vsetín vypadl a to je snad konečné rozhodnutí. Jestli je to pro Ústí dobře, nebo špatně, to jsme neřešili. Jsme hlavně rádi, že jsme postoupili do extraligy a nyní se soustředíme na sebe. Jinak Vsetín asi dopadl tak, jak měl.

Ještě v loňské sezoně, i když jste už působil v Ústí, jste využíval služeb trenéra sparťanských brankářů Josefa Bruka. Probíhá spolupráce i nadále?
Máme teď v Ústí nad Labem nového trenéra brankářů. Jeho služeb využívám maximálně. Doporučil mi ho pan Bruk, co vím, tak spolu i komunikují.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty