20. 3. 2012 Robin Mana

Pöpperle: Kometa byla lepší a zaslouženě postupuje

B r n o - Při pozápasovém hodnocení jim logicky nebylo příliš do řeči. Není divu, ani jeden z nich nedokázal svůj tým posunout do semifinále a sen o zisku mistrovského titulu se pro letošní sezónu rozplynul. Čtvrtfinálovou sérii hodnotí TOMÁŠ PÖPPERLE a LUKÁŠ ŽÁLČÍK.

Ani napočtvrté nedokázala Sparta najít recept na precizně organizovanou hru Brna, a vítěz základní části tak končí již ve čtvrtfinále. Pražané sice vstoupili do zápasu aktivněji, ale tak jako v předcházejících duelech, dopláceli na slabou střeleckou produktivitu a nedůraz při bránění. Dnes, podobně jako v součtu všech utkání, Sparta svého soupeře přestřílela, góly však dávala hlavně Kometa. „My jsme se potýkali se slabou koncovkou celou sérii a dnes se to jen potvrdilo. Měli jsme sice optický tlak, ale dělali jsme zbytečné chyby, které Kometa dokázala trestat. Byli lepší, zaslouženě vyhráli a postupují dál, zhodnotil zklamaný Tomáš Pöpperle.

Lukáš Žálčík

V celé sérii se navíc Sparta nedokázala výrazněji prosadit v přesilových hrách. Během šesti zápasů vstřelila v početní výhodě pouhé dvě branky. Sparťanský gólman však vidí příčiny neúspěchu i jinde. „Když jsme urvali druhý zápas a hned poté dokázali zvítězit tady v Brně, jako bychom úplně přestali hrát a mysleli si, že se to udělá samo. To Kometu znova nakoplo a my už jsme na jejich nástup nedokázali reagovat.“

Alfou a omegou úspěchu byl v urputné přetahované opět důraz na brankovišti, zatímco domácí hráči dokázali rychle čistit prostor před vlastním gólmanem a rychlým přístupem znemožňovali hostujícím hráčům zakončovat, Sparta z podobných pozic třikrát inkasovala a to jí stálo zápas. „Jeli jsme sem s tím, že to musíme urvat, ale opět jsme udělali mnoho zbytečných individuálních chyb“, ví Lukáš Žálčík, který v posledním utkání figuroval na soupisce jako třináctý útočník.

Podle něj však těžko hledat jeden konkrétní moment, který by zlomil celý vývoj čtvrtfinále. „Sérii neztratíte v jedné minutě, musíte to brát jako celek. Prohráli jsme tři zápasy za sebou a to je prostě moc“, dodal.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli