5. 11. 2022 Daniel Ryl

Pocta legendám s novými trenéry na lavičce

Už v neděli 6. listopadu čeká sparťany první utkání nové sezony se slavnostním nádechem, protože se před soubojem proti Pardubicím rozšíří sparťanský Klub legend o pět nových členů. Zápas proti vedoucímu mužstvu tabulky startuje od 17:20 v přímém přenosu ČT Sport, ale předcházet mu bude bohatý doprovodný program, jenž vyvrcholí slavnostím ceremoniálem před zápasem. I proto prosíme fanoušky, aby přišli včas!

Páté rozšíření, pět nových členů a autogramiáda

Už popáté v historii klubu dojde k rozšíření KLUBU LEGEND, který se před nedělním utkání rozroste o pět významných sparťanů, čímž se počet významných postav klubové historie rozšíří celkem na 37 bývalých hokejistů, trenérů či funkcionářů.

Už před zápasem proběhne v Galerii Harfa od 14:00 hodin autogramiáda, kam dovezou stávající členy Klubu legend historické vozy Tatra zapůjčené od hlavního partnera klubu a hrdého partnera celé akce, holdingu Czechoslovak Group. Celý odpolední program vyvrcholí dvacet minut před zápasem slavnostním ceremoniálem, při němž se do Klubu přidá dalších pět sparťanů.

Už během autogramiády se bude možné zúčastnit tipovačky s naším generálním partnerem, sázkovou kanceláří Fortuna. Ta bude probíhat také uvnitř haly až do konce druhé přestávky. Kromě klasického tipu na zápas bude možné zodpovědět speciální otázku týkající se přítomných sparťanských legend. Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho fanouška, který získá exkluzivní dres! Těšit se můžete i na oblíbený Kahoot kvíz, jehož hlavním tématem bude také sparťanský Klub legend.


Na Pardubice s pamětníky titulů na lavičce

Čtvrtá porážka bez bodů stála před nedělním utkáním místo trenéry Pavla Pateru a Patrika Martince, které nahradí trojice Petr Ton, Jaroslav Hlinka a František Ptáček.

„Všechny nás mrzí, že k této situaci muselo dojít. Tým v tuto chvíli potřebuje rychle nový impuls. Oběma trenérům děkujeme za dosavadní spolupráci a přejeme jim hodně štěstí v další fázi kariéry,“ uvedla generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Jejich angažmá je však pouze dočasnou záležitostí. „Nový trenérský tým oznámíme v průběhu reprezentační přestávky. Jednání v tuto chvíli probíhají,“ dodala sparťanská šéfka.

Dynamo je tři týdny bez porážky

Pardubice zatím potvrzují roli jednoho ze žhavých favoritů na titul, když vládnou extraligové tabulce a od poloviny října drží sérii osmi výher v řadě! V šesti posledních zápasech navíc za plný počet bodů, za což vděčí plodné ofenzivě a druhé nejlepší defenzivě v celé soutěži, kterou umocňuje vyrovnaná dvojice gólmanů Roman Will a Dominik Frodl.

Našlapaný tým Východočechů staví základy úspěchu na dobrém vstupu do zápasu, protože ve dvanácti zápasech vstřelilo vedoucí gól! Skvělé výkony předvádí zejména útočníci Tomáš Zohorna a Lukáš Radil - první jmenovaný je s devíti góly nejlepším střelcem při hře 5 na 5.

Z východu Čech se dvěma body!

Na konci září jsme se v aktuálním ročníku potkali vůbec poprvé, a to na ledě Pardubic. Vydařený vstup do zápasu a gól Davida Tomáška nás poslal do vedení, a přestože domácí odpověděli na jeho gól i následnou trefu Miroslava Formana, utkání dospělo do nastavení, v němž Roman Horák rozhodl o vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

V den zápasu...

Když jsme hráli 6. listopadu naposledy, utkání nám nevyšlo podle představ. Před jedenácti lety jsme na domácím ledě i přes góly Ivana Rachůnka s Danielem Přibylem pouze remizovaly s Českými Budějovicemi, které si nakonec odvezly výhru 3:2 po nájezdech. A zkuste hádat, kdo tehdy chytal na straně Jihočechů - ano, Jakub Kovář.

Věděli jste, že...

V extraligové historii se jen dvakrát stalo, že některý z týmů vstřelil třináct gólů. V říjnu 1993 se to povedlo Kladno proti Jindřichově Hradci, o necelé dva měsíce jsme stejný úspěch zvládli také my. Oproti Středočechům jsme ale vyhráli venku, a to právě v Pardubicích, kde jsme vyhráli 13:2.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede