9. 10. 2018 Daniel Ryl

Petr Vrána: Druhý gól Varů nás zdravě vytočil

V předehrávce 10. kola proti Karlovým Varům nezačali sparťané ideálně a v úvodu druhé třetiny prohrávali už o dva góly, když sudí po debatě s kolegou u videa uznal druhou trefu Energie. To Spartu i podle útočníka PETRA VRÁNY zdravě naštvalo. Domácí bleskově snížili, do konce třetiny vyrovnali, a když se právě domácí kapitán v úvodu třetí části trefil, vstřelil vítězný gól na 3:2. "Dneska jsme se více drželi u sebe, podrželi jsme si kotouč a dokázali si přihrát do lepších a výhodnějších pozic," těšilo nejlepšího hráče domácích.

Petře, po nepříliš povedené první třetině jste se ve druhé třetině zvedli a nakonec dokráčeli pro výhru. Co jste si v kabině po první přestávce řekli, že přišel takový zlom?
Zase tolik jsme si toho neřekli. První třetina byla relativně vyrovnaná, ale zase jsme bohužel hráli hodně oslabení a Vary toho dokázaly využít. Když už jsme se nadechovali k většímu tlaku a vyššímu tempu, zase jsme z toho udělali faul. První třetina nás srazila, ale potom nás nakopl druhý gól (Karlových Varů), který nás trošku i vytočil a začali jsme hrát. Je samozřejmě špatně, že jsme takhle nezačali od začátku, ale jsme hrozně rádi, že jsme se nakopli a byli schopni to otočit.

Důležitých momentů se odehrálo několik, ale který podle vás utkání zlomil ve váš prospěch?
Důležitý byl gól na 1:2, že jsme byli okamžitě schopni snížit a do konce třetiny vyrovnat. Nevím, čím to bylo, že jsme takhle začali hrát. Takhle jsme hráli v přípravě a chceme alespoň takhle podobně hrát i dál. Všichni dělali, co měli, jsme na stejné lodi, a i když jsme inkasovali dva góly, zbytek oslabení jsme odehráli skvěle, protože jich dneska bylo opravdu hodně.

Dá se říct, že vás druhý gól Karlových Varů zdravě naštval?
Řekl bych, že určitě. Nás to trošku vytočilo, protože jsme si byli jistí, že gól platit nebude, ale platil. Samozřejmě, že vás to trošičku naštve. Neříkám, že to bylo jenom tím, ale snaha zápas otočit tam byla. Důležité bylo, že jsme dali první gól a do konce třetiny vyrovnali. 

40
Sparta byla střelecky při chuti! Na branku Filipa Novotného vyslala rovných 40 střel, z nichž pět skončilo gólem. Nejaktivnější byla ve druhé třetině, kdy měla 19 střeleckých pokusů.

V závěru utkání opustil hřiště na nosítkách Richard Jarůšek a odjel na pozorování do nemocnice. Co se tam stalo?
Já jsem to neviděl přes kluky, protože jsem zrovna seděl. Když jsem se k němu jel podívat, vypadal relativně v pohodě, ale klečel a měl bolesti. Pak jsem viděl, že už leží a teče mu z nosu krev, ale ještě jsem s nikým nemluvil a nevím, co mu je. Odnesli ho na nosítkách, takže to asi nebude nic lehkého. Doufám, že bude zdravý.

I tentokrát vás podržel Matěj Machovský, defenziva utkání zvládla, ale v některých posledních zápasech vás tlačí pata v ofenzivě. Je právě útok a disciplína to, co musíte nejvíce zlepšit?
Tresty vás samozřejmě srazí, když se snažíte nadechnout k nějakému tempu a tlaku. Když třetinu dohrajete se dvěma třemi oslabeními, čas se více rozloží a ti, kteří oslabení nehrají, sedí na střídačce a není pro ně jednoduché zůstat v tempu a v nějaké pohodě. Posledních pár zápasů jsme nehráli tolik s kotoučem, nedávali jsme si to moc do hole a bylo tam hodně nepřesností. Dneska jsme se více drželi u sebe, podrželi jsme si kotouč a dokázali si to dát do lepších a výhodnějších pozic. To byl hlavní rozdíl.

Díky dvěma předehrávaným utkáním jste nejtrestanějším týmem soutěže. Čím si to vysvětlujete?
Někdy jsou ty momenty na hraně. Tam je to o tom, že fakt chybí málo na jednu nebo na druhou stranu a někdy je to z přemíry snahy, protože se člověk snaží bojovat. Samozřejmě je škoda, když je těch faulů hodně v útočném pásmu, kde je to opravdu zbytečné, protože to nic neřeší. Nemyslím si ale, že některé ty fauly byly tak výrazné, že by někdo někomu usekl ruku. Jsou to mnohokrát takové sporné momenty, kdy člověk jednou rukou hraje na kotouč a sem tam se tam zamotá. Víme, že nás to trápí.

Fanoušci si jistě všimli, že jste změnili hudební repertoár při nástupu, po gólu a jiný styl muziky hraje i v kabině. Jak se ale cizinci perou s děkovačkou v češtině, už se chytají?
Myslím si, že si to užívají a jsou rádi. Já jsem to třeba v cizině nikdy nezažil, že by proběhla taková děkovačka. Možná nerozumí všemu, možná si kolikrát vymýšlí, ale snaží se. (směje se)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu