22. 1. 2019 Daniel Ryl

Pech: Nedal jsem nájezd, beru to na sebe

Při úterní porážce s Kometou Brno byl vidět útočník LUKÁŠ PECH, který nejprve v prostřední části vyrovnal na 1:1, ale poté po druhém gólu soupeře neproměnil trestné střílení. "Zvolil jsem to špatně, je to moje chyba. Beru to na sebe," sypal si po utkání popel na hlavu. Jeho tým se tak nedokázal dotáhnout na šesté místo, ale už v neděli může vše napravit v domácím utkání s Libercem.

Lukáši, prohráli jste s Kometou 1:4, ale výsledek průběhu zápasu příliš neodpovídá. Je to tak?
Vypadá, nevypadá, je to jedno. Prohráli jsme 1:4, měli jsme několik přesilovek, které jsme neproměnili, a to bylo podle mě zlomové.

Mrzí porážka o to víc, že dneska byla Kometa hratelná?
Každý zápas je hratelný. První třetina byla vyrovnaná, Kometa měla možná více ze hry, více přečíslení, ale do druhé třetiny jsme nastoupili dobře a byli jsme lepší. Měli jsme několik šancí, já nedal trestné střílení. A když dáme gól, tak za dvě minuty dalšího dostaneme. To se nám stává velice často, je to varování. Ty přesilovky jsou tragédie.

Vy jste dal jediný gól po parádní přihrávce Lukáše Rouska. Jak se povedená akce seběhla?
Rousíno vypíchl puk, hodil si ho do útočného pásma a přibrzdil si tam. Smejky jel výborně do branky, kam si stáhl beka a já jsem si přibrzdil. Nechvátal jsem nikam, protože jsem věděl, že mám čas. Rousíno mě hezky našel a já se snažil dát puk nahoru, abych netrefil beka před sebou.

Druhý gól jste mohl přidat při trestném střílení, ale neuspěl jste. Proč?
Zakončil jsem, jak jsem zakončil. Prostě jsem nedal, beru to na sebe. Měli jsme dalších dvacet minut, další přesilovky a dokonce i jednu pět na tři. Bohužel z toho ale uděláme takovou holomajznu.

Na nájezd jste byl určený, nebo jste se přihlásil sám?
Byl jsem určený, ale cítil jsem se dobře. Já jsem to měl trefit více k tyčce, trefil jsem jen buřt betonu. Zvolil jsem to špatně, je to moje chyba.

Ve třetí třetině zkusil trenér Uwe Krupp odvážný, zkusil hru bez brankáře, bohužel jsme však v přesilovce šesti proti třem inkasovali. Jak tento moment hodnotíte? 
Byl to odvážný tah, prostě to vyzkoušel. Mně se zdálo, že si Martin Erat při buly přikopl puk, takže se mělo podle mě vhazování opakovat, ale rozhodčí to prostě nepískl. Byla to zejména naše chyba. Měli jsme si puk vybojovat, bylo nás tam na to šest.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest

Tomov: Ve Spartě jsem vyrostl. Těším se!

První posila: finský bek se zlatou stopou