1. 12. 2018 Robin Mana

Pech: Faul to nebyl, musel jsem se ozvat

Sparta zvládla utkání 23. kola s Karlovými Vary a výhrou 3:1 potvrdila, že se jí momentálně více daří na hřištích soupeřů. Zápas hodnotil útočník LUKÁŠ PECH, který se do statistik zápasu zapsal nejen prvním sparťanským gólem, ale také fair play momentem, když odvolal rozhodčím nařízené vyloučení protihráče za domnělý faul na jeho osobu.

Tři body pro Spartu. Co jste dnes proti utkání s Třincem dokázali změnit?
S Třincem to bylo vabank. My jsme nedali ty přesilovky, které jsme měli a zklamali jsme. Dnes jsme ty situace řešili lépe a šli jsme do vedení, to byl ten hlavní rozdíl.

V jedné ze situací se zdálo, že vás gólman Varů Filip Novotný píchnul hokejkou...
Píchnul mě, a pak dělal, jakože nic. Ví to moc dobře. Na konci se pak omluvil, beru to. Ale jsou tohle jsou nepříjemné zákroky, dostal jsem to do místa, kde není chránič.

A přitom vy sám jste na konci odvolal svůj faul...
Tam nebylo o čem. Byla normálně bule, protihráč mi zvedl hokejku a já jsem se praštil sám svojí rukavicí do brady. Faul to nebyl, musel jsem se ozvat.

7
Lukáš Pech si proti Karlovým Varům připsal sedmý gól v sezoně.

Dá se ještě po těch letech říct, že je to pro vás ve Varech speciální zápas?
Říkám to pořád, jasně že je. Jediný úspěch, který jsem v kariéře zažil je z Varů. Rád na to všechno vzpomínám, mám tady kamarády a samozřejmě nestárnoucí legenda Venca Skuhravý, který hraje furt, takže vzájemné špičkování probíhá.

Trenér Krupp před zápasem říkal, že ve Varech jsou nejlepší bruslaři, tak cítíte to po utkání i na sobě?
Ani ne, abych pravdu řekl. Asi jsem byl hodně napumpovanej a navíc jsme dobře vyhazovali kotouče z pásma, takže jsme je nepouštěli do tlaku. Celkově jsme hráli dobře střední pásmo a to byl dnes klíč k úspěchu.

V lajně jste dnes hrál s Lukášem Rouskem, jak byste zhodnotil tuhle spolupráci?
Lukáš je mladej kluk, kterej má celou kariéru před sebou. Když bude makat, určitě mu to tam začne padat. I dnes tam na to měl spoustu šancí.

V týmu zůstalo nasazení z utkání s Třincem, všechno dojet, všechno ubojovat. Ve třetí třetině jste vlastně vystavěli na modré čáře zeď...
Myslím, že už jsme se takhle snažili hrát i v utkání se Zlínem. Jak už jsem říkal, proti Třinci rozhodly přesilovky, které jsme neproměňovali. Dnes to bylo o něčem jiném.

Vaše gólová teč byla nacvičená věc?
Některé akce nacvičujeme, ale tohle byla spíš náhoda. Jsme rádi, že to tam padlo a nikdo se nebude za týden ptát jak. Ten gól nás každopádně nasměroval ke třem bodům.

Varům nebyly uznány dvě branky, myslíte, že to soupeře mohlo nahlodat?
Samozřejmě to nahlodá, navíc když mohli jít domácí do vedení. Ten první, tam to zkoumání asi bylo jasné, nikdo ani nijak neprotestoval. To druhé, to bylo těžké. Šel tou nohou dopředu, kdyby ho to trefilo, nikdo by nemohl nic říct, ale ten pohyb tam byl.

Spartu teď čeká dlouhá série venkovních zápasů, téměř měsíc nebudete hrát doma. To je nová situace, jak to berete?
Z posledních výsledků je patrné, že se nám momentálně daří lépe venku, takže se to vlastně hodí...

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru