2. 10. 2022 Daniel Ryl

Patera: Nebyli jsme to my, Vary hrály výborně

Po první domácí porážce v sezoně byl trenér Pavel Patera rozpolcený. Z vyrovnání v závěru zápasu měl radost, kterou mu však pokazil předvedený výkon. "Jsme rádi, že jsme při hře bez brankáře vyrovnali, ale dva body jsou pro Vary zasloužené," přiznal sportovně před úterním utkáním Ligy mistrů ve Finsku.

Vstup do zápasu vyšel našemu týmu dobře, když po trefě Davida Němečka vedl. "I přes vedení jsme nehráli podle představ. Vary hrály výborně a výborně bruslily. Nebyli jsme to my," mrzelo hlavního trenéra bezprostředně po utkání.

I přes dotažení soupeře jsme ale pokaždé znovu ztráceli: "Několikrát jsme se dokázali vrátit do zápasu, ale Vary nám vždycky zbytečně odskočily." Vzpruhou bylo vyrovnání 31 vteřin před koncem, v prodloužení ale Západočeši kontrolovali puk a udeřili.

"Nehráli jsme poctivý hokej, kterým bychom se rádi prezentovali, za což nás soupeř potrestal," nehledal výmluvy sparťanský trenér. Vinu nedával ani těžkému pátečnímu utkání v Pardubicích, zatímco Karlovy Vary měly volno. "Když se hraje v pátek a v neděli, musíme být natolik připraveni, abychom utkání zvládli," uzavřel před novináři.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili

Krejčík: Vždycky nám chyběl kousek