1. 10. 2022 Daniel Ryl

O prodloužení domácí série proti Energii

Úspěšné září sparťané završili pátečním vybojovaným vítězstvím v Pardubicích, po němž je v neděli 2. října od 16:00 hodin čeká domácí utkání proti Karlovým Varům. Svěřenci Pavla Patery s Patrikem Martincem budou chtít prodloužit domácí neporazitelnost a oslavit kulaté milníky dvou hrdých sparťanů.

Přijďte oslavit jubilea dvou sparťanů!

Cenné vítězství v Pardubicích zpříjemnilo víkend všem sparťanům. Před zápasem proti Energii oslavíme dvě skvělá jubilea, kterých sparťané dosáhli právě na ledě Dynama. Obránce Adam Polášek nastoupil do svého 300. utkání ve Spartě, načež útočník Miroslav Forman vstřelil svůj 100. gól ve sparťanském dresu!

V sestavě by však nemělo dojít k výraznějším změnám. Mimo hru stále zůstávají dlouhodobě zranění Michael Krutil s Michalem Moravčíkem, zdravotní problémy trápí také útočníky Jana Buchteleho s Davidem Dvořáčkem.


Karlovy Vary se v úvodu sezony trápí

Energie neprožívá zrovna ideální vstup do sezony, jelikož má po čtyřech zápasech jedinou výhru nad Třincem a je předposlední. Úsměvy na tváře karlovarských fanoušků přineslo alespoň domácím utkání proti Olomouci, před nímž na ledě uvízla rolba. Nefunkční povoz musel být odtažen uklízecí četou a pozůstalá rýha v ledu způsobila nepříjemný odklad zápasu.

Západočeši si musí dát pozor na disciplinovanost, protože s úspěšností 64,71 % jsou v oslabeních nejhorším týmem celé soutěže. Po odchodu Jakuba Fleka s Jiřím Kulichem se však trápí i v útoku, jelikož pouze jednou vstřelili více než dva góly, a to v posledním utkání v Plzni, kde nakonec prohráli vysoko 3:6.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU ENERGIE:

PŘÍCHODY ODCHODY
Dávid GRÍGER (Ú, Liberec) Martin WEINHOLD (O, Sokolov)
Tomáš BARTEJS (O, Kometa Brno) Jiří KULICH (Ú, Buffalo)
David KOFROŇ (Ú, Třinec) Jakub FLEK (Ú, Kometa Brno)
Jozef BALÁŽ (Ú, Nitra) Tomáš MIKÚŠ (Ú, Nové Zámky)
David BERNAD (O, Mladá Boleslav) Patrik PARKKONEN (O, Västeräs)

Martin OSMÍK (Ú, Sokolov)

Jiří PRŮŽEK (Ú, Šumperk)

V den zápasu...

S Karlovými Vary se neutkáme 2. října poprvé. Oba týmy se ve stejný den střetly před čtrnácti lety, kdy jsme čerstvého vicemistra zdolali po jistém výkonu 3:0. Dvěma góly tehdy zazářil Ondřej Kratěna, přičemž současný sportovní ředitel Petr Ton vyšel bodově naprázdno.

Věděli jste, že?

Na domácím ledě jsme proti Karlovým Varům neprohráli po základní hrací době už téměř deset let! Naposledy se tak stalo v prosinci 2012, kdy jsme i přes gól Petra Tona prohráli 1:4. Ve sparťanské sestavě tehdy nastoupil také mladý Daniel Přibyl - jediný pamětník z obou kádrů.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede