26. 12. 2012 Jiří Liebreich

Neuvirth: Ztráta bodů mrzí, soupeř hrál dobře

Souboj vedoucí Plzně se zvedající se Spartou ovládli domácí v poměru 2:1. O fakt, že hosté inkasovali jen dvakrát, a až do konce utkání živili šanci na body, se zasloužil MICHAL NEUVIRTH, jenž byl i po zápase vyhlášen nejlepším mužem Sparty. Ztráty bodů lituje, mimo jiné i své individuální série osmi výher v řadě: "Každá série jednou musí skončit, samozřejmě mě to ale mrzí," hořekuje.

Hráli jste na ledě lodivoda ligy, hrálo se ze zabezpečených obran, jak jste viděl zápas vy?
Dneska tu byla výborná atmosféra, Plzeň hrála opravdu dobře. Byl to pro nás těžký test, věděli jsme, že jedeme na hřiště prvního týmu. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Je to škoda, mohli jsme něco urvat, 1:2 je pro nás kruté.

Michal Neuvirth

Asi jste si před zápasem zdůrazňovali nefaulovat, to se ale příliš nedařilo ani jednomu týmu… Byl to hlavní důvod porážky?
Udělali jsme hloupé fauly v útočném pásmu. Před zápasem jsme si to samozřejmě říkali, udělali jsme ale úplný opak. Možná to je jeden z důvodů, že dnes odjíždíme s prázdnou.

Je i tato porážka jedním z průvodních znaků průběžného zlepšování Sparty?
Vyhráli jsme posledních pět zápasů. Myslím, že je kruté prohrát 1:2. Jediné, co ale můžeme udělat je, vstát a jít do dalšího tréninku s čistou hlavou.

Vy sám máte sérii osmi výher v řadě, mrzí vás, že dnes končí?
Mrzí to, série to byla pěkná. Osm výher v takhle vyrovnané lize je těžké sebrat. Jednou to ale muselo skončit, je mi líto, že to je zrovna dnes. Už ale poslední zápas v Budějovicích jsme urvali jen tak tak, dnes to bohužel nestačilo. Zítra je další den a v pátek další těžký soupeř.

Podle toho, co se děje v Americe, to vypadá, že byste mohl sezonu dokončit v extralize. Jak situaci sledujete?
Já jsem zde podepsal do konce sezony. Pokud NHL nezačne, tak zůstávám zde. V kabině je supr parta, skvělá atmosféra. Výborně se bavím.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série