22. 1. 2008 Vojtěch Gibiš

Netík se hokejem momentálně baví

Sparťanská střelnice, otevřená v neděli na Slavii, pokračuje. Tentokrát sice obhájce mistrovského titulu vstřelil „jen“ pět branek, na celém týmu však byla vidět velká chuť do hokeje. Po ledě doslova létal na levém křídle první formace Tomáš Netík. Pětadvacetiletý forvard Pardubicím jeden gól dal sám, na druhý nahrál Petrovi Nedvědovi.
Vypadá to, že jste už únavu z náročných zápasů setřásl…
Vyhráváme, takže se únava z těla dostává rychleji. A hlavně si ji v hlavě nepřipouštíte.

Psychickou vzpruhou pro vás asi muselo být sedm branek v derby, že?
Samozřejmě. Vyšel nám turnaj v Petrohradě, vyhráli jsme na Slavii. Proti Pardubicím jsme naše zlepšení potvrdili. To se pak hraje hned lépe…

Jak se vám po derby vůbec usínalo?
Příjemně. Ale v průběhu zápasu to bylo horší. Když Slavia vyrovnala na 5:5, tak jsem se sám sebe ptal, kdo se proti nám spiknul. Pak se mi pět minut před koncem podařilo dát gól na 6:5. Tenhle moment stavím ve své kariéře hodně vysoko. Rozhodnout derby před třinácti tisíci lidmi, co bych si mohl přát více.

Vám osobně se asi také z ledu moc nechce, že? V první třetině na vás trenér Výborný křičel, ať už tam pustíte někoho jiného…
Začalo se mi docela dařit, tak bych chtěl hrát co nejvíce. Ten křik byl v situaci, kdy mi tekla krev z čela. Takže mě z ledu vyhnali, abych se nechal ošetřit. (smích)

Jednu branku jste dal, na jednu nahrál, měl jste spoustu dalších šancí…
Mám teď prostě radost z hokeje. Když mohu potěšit diváky nějakou povedenou akcí, tak se snažím.

Při vašem gólu jste prokázal spoustu sebevědomí a Lašákovi nasadil kličku. Vyplývalo to z vaší herní pohody?
Určitě. Ale hlavně to byla výborná nahrávka od Jirky Vykoukala. Byl to pas který mi přistál v jízdě na hokejce a já se ocitl za pardubickým bekem. Lašák vysunul hůl moc brzy, tím mi celou akci usnadnil.

Pardubice měly v minulých dnech střevní potíže. Upozorňovali vás trenéři na to, abyste Moeller nepodcenili?
Ano, říkali nám to. Jsou to dost ošemetné věci. Tým může něco trápit, ale díky tomu se může naopak více semknout a říct si, že nemá co ztratit. My jsme si z Pardubic dělali legraci, že zas napíšou jak jsou nemocní a pak přijedou v plné sestavě. A ono to tak bylo.

Vstřelili jste dvanáct branek ve dvou zápasech. Na stejný počet gólů jste na podzim potřebovali tak čtyři, pět utkání. Kde se vzala vaše střelecká potence?
Je to dáno lepší pohodou týmu a větším sebevědomím všech hráčů. A konečně i já přispívám nějakými góly.

Mohl vám pomoci zápas v Litvínově, kdy jste se zase dotkli hokejového dna? Přijeli jste tam jako hrdinové z Petrohradu, ale nepodařilo se vám vstřelit ani branku…
Nechci se moc vymlouvat na nějaké cestování a náročný program. Jenže v Litvínově jsme krátce po začátku zápasu prohrávali 0:3 a už jsme neměli síly na obrat.

Za týden je nominace na LG Games ve Švédsku. Myslíte se, že svými výkony posíláte trenérovi Hadamczikovi dostatečné připomínky na svoji osobu?
Doufám, že ano. (úsměv) Nominace je však věcí trenéra. Buď se v ní objevím, nebo ne.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Soupeř pro čtvrtfinále: existuje pět možností

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

SPA - MBL 2:1 - Rekordní vrchol základní části!

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!