23. 8. 2022 Daniel Ryl

Martinec: Na mladé hráče se můžeme spolehnout

Sparťané završili letní přípravu druhým místem na Danube Cupu, kde v těžké konkurenci Slovanu, Lukko Rauma a Davosu obsadili druhé místo. Trenér Patrik Martinec hodnotil pozitivně zejména výkony mladíků: "Ověřili jsme si, že s mladými hráči můžeme v případě zranění počítat. Do Ligy mistrů už chceme jít se sestavou, ve které vstoupíme i do extraligy."

Na Danube Cupu jsme po dvou výhrách brali druhé místo, jste spokojeni i s výkony?
Všechny zápasy měly vysokou kvalitu, protože jsme hráli proti kvalitním soupeřům. Davos hrál oproti nám v plné sestavě, což se na výsledku projevilo. Odehráli jsme ale kvalitní prověrky.

Na Slovensku jste protočili spoustu mladých hráčů, byl to záměr?
Určitě. Kde jinde vidět mladší hráče, než je ozkoušet v takových kvalitních zápasech. Ověřili jsme si, že s nimi můžeme v případě zranění počítat a spolehnout se na ně. Klukům navíc taková konfrontace otevřela oči, protože zahrát si proti Davosu nebo Lukko Rauma se jim v sezoně jen tak nepodaří. Na Slovensku viděli, na jaké úrovni dnešní hokej je a že pokud se na ni chtějí dostat, musí nadále pracovat.

Ve všech přípravných zápasech jsme se však nevyvarovali chybám v defenzivě, je to největší varování?
Stoprocentně! Od obrany všechno začíná, s defenzivní hrou spokojeni nejsme a musíme na ní zapracovat.

Potěšily vás výkony obou brankářů?
Víme, že máme dva skvělé gólmany, což na Slovensku potvrdili. Na Slovensku jsme chtěli vidět také Oldu Cichoně, který ale kvůli viróze neodcestoval s námi.

Co vás čeká do ostrého zápasu v Lize mistrů?
Do Ligy mistrů máme ještě necelé dva týdny, takže musíme v první řadě dobře potrénovat, uzdravit marody a stabilizovat sestavu k blížící se extralize.

Proč na Slovensku chyběl Erik Thorell?
Nehrál kvůli viróze. Nechtěli jsme nic riskovat a nechali ho v Praze. Nemocný byl i Dan Přibyl, který už trénuje zase v plné zátěži na ledě.

Ani jednou zatím nenastoupili David Kaše s Jakubem Krejčíkem. Proč?
Oba přes léto řešili zdravotní problémy. Nechceme ani u jednoho nic uspěchat. Hlavní je, aby byli stoprocentní do sezony. David Kaše už trénuje naplno.

Kdo další je zraněný?
Na Slovensku se lehce zranili Milan Jurčina s Davidem Dvořáčkem, ale oba dva budou za pár dní v pořádku. Brzy by měl být v pořádku také Ostap Safin. Bohužel se proti Davosu zranil také Michael Krutil, u kterého čekáme na další zprávy.

FORMAN: POVEDENÝ TURNAJ, MLADÍ SE UKÁZALI

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Rytíři Kladno
×
Dnes v 15:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pilař: Je čest, že si na mě Sparta vzpomněla

Další zastávka, míříme do Podkrušnohoří

Forman: Gól bych vyměnil za výhru

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí