29. 1. 2019 Martina Nová

Machovský: Radši hodně střel, než vychladnout

Pražané zvládli utkání na ledě Hradce Králové, vybudovali si pohodlný třígólový náskok a i přes drama v závěru duelu si vezou domů tři body za vítězství 3:2. Velkou zásluhu má na triumfu brankář MATĚJ MACHOVSKÝ, který byl díky svým 36 zákrokům, pevným nervům a odolnosti vůči dotěrnosti domácích hráčů vyhlášen nejlepším hráčem Sparty.

Jak jste prožíval poslední třetinu, když byl zápas tak dobře rozehraný?
Zbytečně jsme byli pod tlakem. Dvě, dvě a půl třetiny jsme hráli naprosto vyrovnaný hokej. Na konci jsme se ale posledních pět minut jen bránili, přišlo mi, že jsme trochu panikařili. Na druhou stranu Hradec to zahrál skvěle, měli dobré šance, jeden gól jsem jim dal zadarmo a měli nás na dostřel, ale jsem rád, že jsme to ubojovali.

Jak jste zmínil, v samotném závěru jste se ještě museli strachovat o vítězství. Bylo to hodně o nervy z vašeho pohledu?
Každý zápas, který je o gól,  je v závěru dramatický. Většinou si ten tým, co ztrácí, vytvoří obrovský tlak. Měli jsme velké štěstí, že neproměnili své dvě velké šance. Potom snížili tečí, tím gólem, který jsem jim daroval, ale ukopali jsme to. Body potřebujeme jako sůl a tohle vítězství je pro nás velmi cenné.

38
...tolik střel letělo na Machovského v duelu s Hradcem Králové.

Dělal jste ale domácím hlavně ze začátku velké problémy a vůbec jste předvedli dobrý výkon. Vnímáte nějaký rozdíl, když hrajete venku a když doma? Že spoluhráči třeba jinak brání?
Řekl bych, že venku hrajeme uvolněnější hokej. Doma je to hodně křečovité, máme až příliš snahy, jsme z toho stažení, protože zkrátka chceme doma vyhrát. Jenže z toho plynou špatné chyby a prohráváme. Musíme venkovní volnost přenést i do domácích zápasů a půjde to.

A vám osobně se lépe chytá doma nebo venku?
Těžko říct… Začátek jsme měli výborný doma, teď se to otočilo a jsme lepší venku. Je to nahoru dolů, těžko to hodnotit.

Ve třetí třetině Hradec celkem přitvrdil, chodil ostře do brány. Nerozhodilo vás to?
Ne, já jsem kliďas. Nijak to neřeším, k hokeji to zkrátka patří. Když se někomu na vás daří, tak se ho taky snažíte rozhodit. Myslím, že je to normální, žádné fauly to nebyly.

Bavil vás jako brankáře dnešní zápas? Letělo na vás hned 38 střel…
Vždycky říkám, že gólmanovi se hned hraje lépe, když hodně chytá a má hodně střel. Pro mě to byl skvělý zápas, hrál bych takhle klidně pokaždé. Je to lepší než mít třeba 20 střel, 15 minut tam stát studený, a pak dostat gól a prohrajete zápas. Mám radši nervy až do konce než zimnici.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest

Tomov: Ve Spartě jsem vyrostl. Těším se!

První posila: finský bek se zlatou stopou