22. 9. 2022 Daniel Ryl

Krejčík: První gól nás vyhodil z tempa

I přes pozdější příjezd do Olomouce jsme do utkání vstoupili skvěle, ale úvodní tlak srazil nešťastný vedoucí gól domácích. "Dostali jsme pak druhý gól a výkon šel z kopce. Těžko se mi takový zápas hodnotí, protože jsme předvedli špatný výkon," uvědomuje si obránce Jakub Krejčík, s více než dvacet minutami nejvytíženější sparťan zápasu.

Srazil skvělý rozjezd nešťastný první gól Olomouce?
Trošku nás sundal z tempa, navíc jsme rychle dostali druhý gól a už jsme se zpátky do zápasu nedostali.

Co se u prvního gólu stalo?
Viděl jsem, že jde puk za branku a jenom jsem se chtěl ohlédnout, jestli na mě někdo jede. Když jsem se ohlédl zpátky, puk už vyjížděl před branku a nestihl jsem si ho stáhnout zpátky. Moje blbost.

První třetinu jsme střelecky ovládli, ale ve druhé se karty obrátily. Čím si to vysvětluješ?
My jsme byli v první třetině deset minut lepší, ale dostali jsme dva góly a výkon šel z kopce. Těžko se mi takový zápas hodnotí, protože jsme předvedli špatný výkon.

Bylo klíčové, že jsme nevstřelili kontaktní gól?
Když se člověku podaří snížit na 1:2, dostane nový impulz a váhy se vyrovnávají. My jsme gól bohužel nedali, takže se nebylo od čeho odpíchnout.

Bylo těžké se dostávat přes důslednou defenzivu Mory?
Věděli jsme, že budou hrát znovu zodpovědně a blokovat střely. Není jednoduché hrát proti takto houževnatému týmu, ale takový výkon by nestačil na nikoho.