15. 2. 2023 Daniel Ryl

Kousal: I přes výpadky dobré vítězství

Útočník Pavel Kousal pomohl k vítězství 6:3 na ledě Karlových Varech gólem a asistencí, díky kterým se náš tým udržel v boji o druhé místo. "Je super, že máme v závěru základní části o co hrát. Každý chce skončit co nejvýš, ať už je první, nebo třeba třetí," přiznává útočník, jenž si cenil cenné vítězství, ačkoliv mělo malé mouchy.

Ukázalo se, že zápas po pauze je nevyzpytatelný?
Hlava je prevít, což se ukázalo, když jsme dali gól a další střídání ho dostali. Měli jsme občas výpadky, což by se nemělo stávat, ale dobrých šest gólů a tři body. Chtěli jsme hrát náš hokej celých šedesát minut a vyhrát za každou cenu, což se nám podařilo.

Bylo důležité, že jsme dokázali po jejich druhém gólu odskočit?
Gól na 2:3 si musíme pohlídat. Nemůžeme jít na střídačku, abychom za patnáct vteřin dostali gól. Za stavu 4:2 vedete o dva góly, což se říká, že je nejhorší vedení. Na štěstí jsme dokázali dát další góly.

Sestava byla proházená, projevilo se to?
Sestava se spíš vrátila do podoby, ve které předtím byla. Kluci jsou na sebe zvyklí i z předešlé sezony. I když tu někdo nebyl, dvojice tu jsou, a když se k ním dosadí kdokoliv, dokáže s nima hrát.

Jak se cítíš po prvních týdnech ty sám?
Tým mi hodně pomohl. Určitě mi začátek usnadnilo, že se vyhrávalo, protože kdyby ne, užíral bych se v tom. Na začátku jsem měl trošku zbytečný respekt, když jsem hrál s těma zkušenějšíma hráči. Nehrál jsem svoji hru, ale už je to lepší. Snažím se hrát, co se ode mě očekává.

Byli cítit navrátilci Erik Thorell s Kubou Krejčíkem?
Oba dva budou v závěru sezony hodně platní. I dneska byli vidět, doufám, že nebudou další zranění.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu