6. 1. 2023 Petr Pavlík

Kousal: Hrát v O2 areně je speciální

Útočník PAVEL KOUSAL si odbyl v domácím utkání proti Liberci svou premiéru v dresu Sparty a byl hodně vidět! Talentovaný útočník dostal na ledě hodně prostoru i v první lajně, ale ani on nakonec nezabránil porážce 2:5. „Nechci říct, že jsem byl nervózní, ale samozřejmě výkony mohly být ještě lepší. Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Měli jsme dobrý vstup, vedli jsme 2:0, ale pak jsme měli několik zbytečných vyloučení včetně toho mého,“ komentoval.

Máš za sebou ostrou premiéru ve sparťanském dresu. Jak hodnotíš svůj první zápas v dresu s eskem na prsou?
Nechci říct, že jsem byl nervózní, ale samozřejmě výkony mohly být ještě lepší. Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Měli jsme dobrý vstup, vedli jsme 2:0, ale pak jsme měli několik zbytečných vyloučení včetně toho mého. Liberec se dostal do sedla a ve třetí třetině ještě přidal tři góly.

Soupeř se dostal na koně zejména ve druhé třetině dvěma vstřelenými góly. Byl právě tohle klíčový moment?
Těžko odhadovat, co přesně je dostalo na koně. Každopádně ten první gól je hodně povzbudil. V první třetině moc šancí neměli, my se samozřejmě musíme takových momentů vyvarovat.

V utkání nás podporovalo skoro deset tisíc diváků. Jaký to byl pocit?
Jednoznačně skvělý. Takhle zaplněná O2 arena je pro mě speciální, musím si trošku zvyknout. I v Boleslavi je hlučná atmosféra, akorát v O2 areně se zvuk rozléhá tím, jak je aréna velká. Těším se ale i na halu v Holešovicích, kde jsem ještě netrénoval. Jsem zvědavý na kabinu. Uvidíme, jak to bude probíhat dál.

Ve Spartě ses potkal s trenérem Miloslavem Hořavou, se kterým se znáš už z Mladé Boleslavi. Tuším, že sis asi nemusel dlouho zvykat na nový herní styl, je to tak?
Asi jo. Pan Hořava mi říkal, že mi dá chvilku, abych si pořádně zvykl. Ten styl ale není oproti Bolce o moc jiný. Kluci mi radili, co mám dělat na vhazování, jak napadat a podobně. Pan Hořava byl v Boleslavi asi tři roky a pak mužstvo převzal pan Rulík, který pokračoval v nastoleném trendu. Trošku jsem se teď vrátil v čase, takže v pohodě.

Přestup do Sparty se seběhl velmi rychle. Jak vůbec probíhala aklimatizace na nové prostředí?
Ano, je fakt, že celý proces se udál velmi narychlo. O přestupu jsem se dozvěděl na poslední chvíli, asi v šest hodin večer mi volali, že se mám hlásit druhý den ráno na tréninku. Momentálně bydlím na hotelu, ale kluci mě vzali v pohodě. Ještě pár dnů a bude vše ok.

×
Odehrané 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

V O2 areně pokračujeme šlágrem proti Kometě

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty