26. 12. 2022 Jakub Houžvička

Kořenář: Za svou práci jsme byli odměněni

Skvělým výkonem a hned několika klíčovými zákroky zejména v závěru druhé třetiny pomohl Josef Kořenář pokořit v úvodu Spengler Cupu favorizovanou Kanadu. „Kluci dělali to, co měli, každý plnil svojí práci. Za to jsme byli odměněni, utkání dopadlo tak, jak dopadnout mělo,“ pochvaloval si po zápase čtyřiadvacetiletý brankář.

Zachytal sis někdy tak, jako v úvodním utkání proti Kanadě?
To si nevzpomínám, zachytal jsem si dobře, musím říct, že jsme až na malé výpadky hráli výborně. Kluci dělali to, co měli, každý plnil svojí práci. Za to jsme byli odměněni, utkání dopadlo tak, jak dopadnout mělo.

Ve druhé třetině jsi chvíli působil, že toho máš již plné zuby, vydýchával jsi se po sérii náročných zákroků.
Je to tak, první sedm až osm minut třetiny jsme je nepustili do našeho obranného pásma a následně jsme dostali z první střely gól, poté se situace obrátila. Práce bylo následně dost, v této vysoké nadmořské výšce se navíc člověku moc dobře nehraje, vzduch je zde řídký a chce to zvyk, jinak se člověku těžce dýchá. To jsem během utkání pocítil.


Chyběla velká část obrany, prostor tak dostali mladí hráči. Byl čas na to se s nimi před zápasem nějak více sehrát?
Domluvili jsme si základní pokyny co se týče rozehrávky, aby se s pukem na hokejce moc neotáčeli k vlastní brance a kotouče chodily z pásma ven. Myslím si, že to během utkání dobře plnili, pouze po dvou námi vstřelenými góly jsme lehce polevili a museli si říct, abychom se opět navrátili k tomu, co fungovalo, což se následně podařilo.

Před zápasem jsme byli braní jakožto jasný outsider, jak chutná vítězství nad výběrem Kanady plným skvělých hráčů?
Náramně, možná nás lehce podcenili, my jsme do utkání vlétli již od začátku a měli jsme jasně daný plán, náležitě jsme za to také byli odměněni vítězstvím.

Jak si ty sám užíváš atmosféru Davosu a celé dění okolo?
Atmosféra je zde parádní, místní fanoušci dnes vzhledem k hrajícím týmům fandili hlavně dobrému hokeji. Bylo to super, proti Davosu to pro nás z hlediska atmosféry asi bude o něco těžší, ale určitě si to užijeme.


×
Dnes v 16:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Podruhé venku, jedeme na Kladno!

Kousal: Důležitý je náš týmový výkon

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty