26. 3. 2023 HC Sparta

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou

​Nesmíme se vzdát. V pátém utkání jsme sice vyšli gólově naprázdno a Třinci i přes střeleckou aktivitu podlehli 0:3, ještě ale není konec série. „Musíme prohru hodit za hlavu a soustředit se na úterý,“ hlásí obránce Michal Kempný a zdůrazňuje, že si tým nic nepřipouští.

Třinec zvítězil 3:0, a přetáčí tak sérii ve svůj prospěch. Jak utkání hodnotíš?
Těžká prohra. Na to, kolik jsme měli přesilovek, jsme nedokázali proměnit vůbec nic. Nedali jsme gól a bez něj se vyhrát nedá. Nezbývá nic jiného než porážku hodit za hlavu. Nic jiného se teď dělat nedá. Určitě nekončíme, v úterý hrajeme v Třinci, kde musíme za každou cenu vyhrát. Stav série je 2:3 a je to jen číslo. Připravíme se na další zápas.

Měli jsme ve druhé třetině výraznou střeleckou převahu. Co chybělo ke gólu?
Popravdě nevím, možná trochu štěstí. Bylo to stejné jako ve druhém zápase v Třinci. Měli jsme spoustu šancí a enormní tlak. Předváděli jsme naši hru. Musíme utkání v úterý překlopit na naši stranu a naší urputností si jít za výhrou. Zápas už bohužel nevrátíme, musíme prohru hodit za hlavu a soustředit se na úterý.

Jak změnila hru branka Třince v závěru první třetiny?
Ovlivnila celé dění zápasu. Prohrávali jsme 0:1, Třinec pak zavřel hru ve středním pásmu a my jen dvě třetiny neúspěšně tlačili.

Hráli jste čtyři přesilové hry v prostřední dvacetiminutovce v řadě. Necítili jste pak u těch další frustraci?
Určitě ne. Neřekl bych, že jsme výhody sehráli špatně, šance jsme v nich měli. Puk nám několikrát skákal po brankové čáře. Musíme jít více naproti odraženým pukům a více se tlačit do brány. A od toho se do příště odrazit.

Co kabinu nyní uklidňuje?
Chceme se soustředit sami na sebe. Respekt Kacetlovi, který chytal výborně. Ale i my máme taky skvělého gólmana. Je to vyrovnaný souboj dvou skvělých týmů a tentokrát byl úspěšnější Třinec. V úterý do Slezska pojedeme vyhrát, nic jiného si nepřipouštíme. Do šestého čtvrtfinále půjdeme s čistou hlavou.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší