2. 3. 2024 Daniel Ryl, Lucie Citterbartová

Junioři jsou ve čtvrtfinále! Na soupeře čekají

Junioři jsou prvním sparťanským výběrem, kterému skončila základní část! Svěřenci Tomáše Netíka předvedli skvělou druhou polovinu sezony, díky které se vyšvihli až do špičky tabulky a po vítězství v Jihlavě nakonec obsadili třetí místo. Jejich soupeř pro čtvrtfinále tak vzejde z předkola play off. "Měli bychom pracovat všichni stejně a obětovat se týmu," vzkazuje před obhajobou titulu kapitán Andrej Fábry.

Junioři za sebou mají sezonu jako na horské dráze, když po nepovedeném podzimu zabrali a nakonec vybojovali nadstavbovou část, kde bojovali o pořadí pro play off. Svěřenci Tomáše Netíka v ní zažili zejména skvělý leden, kdy vyhráli pětkrát v řadě. Obdobnou sérii, leč tentokrát v negativním světle, předvedli v únoru.

I tak si díky poslednímu triumfu na ledě Jihlavy v podobě výsledku 4:3 zajistili třetí místo, které jim zaručuje start čtvrtfinále doma. "Chtěli jsme jít do play off po vítězném zápase, takže v tomto ohledu jsem spokojený," pochválil svůj tým trenér Tomáš Netík.

PROGRAM ČTVRTFINÁLE:

ČF 1 - 18. března - SPARTA x neznámý soupeř
ČF 2 - 19. března - SPARTA x neznámý soupeř
ČF 3 - 22. března - neznámý soupeř x SPARTA
případné ČF4 - 23. března - neznámý soupeř x SPARTA
případné ČF5 - 26. března - SPARTA x neznámý soupeř

O našem soupeři rozhodne předkolo, do kterého jdou čtyři horší celky z vyšší nadstavbové části a čtyři nejlepší ze skupiny o účast v play off. Ve hře je tak pětice mužstev, jelikož narazíme na druhý nejvýše postavený tým z postupujících. To znamená, že ve hře jsou zápasy proti Jihlavě, Liberci, Vítkovicím, Pardubicím a Plzni. S jistotou nenarazíme na Mladou Boleslav, Zlín ani Litvínov.

OSMIFINÁLE PLAY OFF:

Mladá Boleslav (5.) - Litvínov (12.)
Jihlava (6.) - Zlín (11.)
Liberec (7.) - Plzeň (10.)
Vítkovice (8.) - Pardubice (9.)

Obhájci titulu vstoupí do série na tři vítězné zápasy v pondělí 18. března na domácím ledě, přičemž druhé utkání hrají o den později. V případě, že by 22. března nerozhodl třetí duel na ledě soupeře, bude se hrát o den později počtvrté a v úterý 26. března případný pátý duel v Praze.

Kapitán Fábry: Musíme se obětovat pro tým

Zakončili jsme základní část v Jihlavě ideálně?
Odehráli jsme velmi náročný zápas, jihlavští kluci byli dost šikovní. Bylo to hodně rychlé, hrál se tvrdý hokej a jsme rádi, že jsme to po pár prohrách vyhráli.

V posledních dvou měřeních se stalo, že jsme si závěr zkomplikovali. Co dělat, aby se nám to nestávalo?
Musíme se více soustředit na konce utkání a být důraznější v obranném pásmu. Nechali jsme je hodně jezdit okolo nás, takže musíme být zkrátka důraznější před brankou a v defenzivě.

Pomohlo nám udržet koncentraci, že jsme postup neměli do poslední chvíle jistý?
Určitě nám to pomohlo. Bojovali jsme do posledního zápasu, takže jsme rádi, že jsme v elitní čtyřce. Navíc nás teď čeká dvoutýdenní volno a můžeme se na play off pořádně připravit.

Jsou pro tým velkou vzpruhou poslední dva vyhrané zápasy po pár nevydařených před play off?
Vyhrávat před play off je důležité. Jít do další fáze s prohrami je náročnější, hůře se dostává do tempa.

Máš nějakého specifického soupeře, na kterého bys chtěl ve čtvrtfinále narazit?
Nemám nikoho speciálně vybraného, ale chtěl bych někoho, kdo je blízko. (usmívá se)

Cítíš pocit větší zodpovědnosti do play off, když jsi kapitán?
Ani ne, žádný větší tlak na sebe necítím. Všichni tu máme odpovědnost za tým společně. Přestože se k nám teď přidal ještě Hauzy, tak i tak si myslím, že bychom měli pracovat všichni stejně a obětovat se týmu.


FOTO: Ronald Hansel/Juniorský hokej

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede