5. 8. 2011 Marcela Volfová

Ivan Rachůnek: Stále je co zlepšovat

P r a h a - Sparta v posledním přípravném utkání před European Trophy porazila na svém ledě Mladou Boleslav. Jedinou branku utkání vstřelila v předposlední minutě zápasu nová tvář ve sparťanském útoku Ivan Rachůnek.

Pro Rachůnka bylo páteční přípravné utkání premiérové v dresu Sparty. „Cítil jsem se docela dobře, i když jsme za sebou měli náročné tréninky. Nakonec nohy šly a síly byly, i když ve třetí třetině jsem cítil mírnou únavu,“ prozradil po zápase. V úvodu utkání se Sparta rozehrávala trochu pomaleji. „Řekl bych, že začátek jsme měli trochu vlažnější, než jsme se rozpohybovali a dostali se to toho, ale druhá polovina první třetiny už byla lepší,“ uvedl Rachůnek. Ve druhé části utkání si Sparta vytvořila několik slibných šancí, avšak žádnou nedokázala využít. „Ve druhé třetině jsme byli ještě lepší, než v té první. Tlačili jsme Boleslav, ale nedokázali jsme vstřelit branky. Nevyužili jsme ani přesilovky, které jsme měli. Šli jsme zbytečně do kombinace, místo do zakončení. Těch příležitostí mohlo být ještě víc,“ uznal Rachůnek.

IVAN RACHŮNEK
na tréninku.

Poslední třetina byla většinou v režii hostujícího celku, kterému Sparta darovala několik přesilových her. „Třetí třetinu jsme začali špatně vyloučením a následně dalším vyloučením, takže Boleslav se dostala do hry. Úplně zbytečně jsme jim k tomu pomohli. To jsou věci, které si určitě řekneme a probereme je, abychom zbytečně nedostávali soupeře do zápasu, když jsme předtím měli výbornou třetinu a mohli jsme v tom pokračovat. Sami jsme se vyautovali tím, že jsme šli několikrát do oslabení,“ prohlásil Ivan Rachůnek. Přesto se nakonec z vítězství radovala Sparta. Prostřední z hokejového klanu Rachůnků si na konci třetí části utkání připsal premiérovou branku v dresu holešovického týmu. V čase 58:15 po přesné přihrávce Petra Tenkráta napálil puk mezi Hüblovy betony a vstřelil jedinou branku utkání. „ Já jsem hlavně rád, že jsme zápas docela dobře zvládli, hlavně psychicky,“ uvedl.

Utkání podle Rachůnka nebylo špatné, ale sám přiznává, že je ještě co zlepšovat. „Když nepočítám powerskating, tak jsme byli necelé dva týdny s pukem, takže je tam ještě spousta nepřesností a detailů, které je potřeba zlepšit. S klukama jsme si to říkali, jsme si toho vědomi,“přiznal po utkání. „Ale do začátku ligy je nějakých 6 týdnů, navíc kvalita ledu ještě není ideální, ale postupně se to bude zlepšovat. Budeme víc hrát s pukem, hrát více zápasů, všechno postupně přijde. Vše je ještě před námi, takže bych tomu teď nepřikládal velkou váhu. Přípravné zápasy jsou od toho, abychom se do toho dostali a vyladili všechny detaily. Důležité je, že máme pohyb. Jsou tam dobré věci, které chceme dál dělat a špatné věci, na kterých budeme muset ještě zapracovat,“ dodal.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila