29. 9. 2023 Lucie Citterbartová

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

Díky dvěma gólům Romana Horáka se můžeme chlubit nejlepším startem v soutěži v samostatné české extralize. Sparťané dokázali vyhrát i šestý zápas a zůstávají neporazitelní. "Zůstáváme pokorní, v neděli to bude určitě hodně náročné," těší se na bitvu s Kometou.

Zůstáváme neporažení, navíc máme nejlepší sparťanský vstup do soutěže. Jaký je to pocit?
Zůstáváme při zemi. Je skvělé, že nám start do soutěže takto vychází, ale my jsme dál pokorní. Samozřejmě chceme vyhrávat, obzvlášť před skvělými domácími diváky. V neděli nás čeká další těžký boj, s Kometou to bude určitě hodně náročné.

Jak hodnotíš tento náročný zápas?
V přesilovkách nám to moc nevycházelo, musíme poděkovat Kovymu, který nás celý zapas podržel. Olomouc je velmi nepříjemný soupeř. Chtěli jsme zůstat trpěliví, ale na začátku jsme jim nabídli docela dost šancí. Díky bohu nám tam pak gól spadl. Já si myslím, že jsme měli velmi dobrý pohyb.

Odšpuntoval výhru náš první gól, protože předtím nám puky odskakovaly od hokejek?
Ono nám to v přesilovkách odskakovalo i potom a proměnili jsme jen tu 5:3 ve třetí třetině. Je to něco, na čem budeme muset zapracovat, podívat se na to na videu. Musíme to zjednodušit a moc nad tím nepřemýšlet. Kolikrát se snažíme vymyslet nějakou komplikovanou kombinaci, a to se ne vždy vyplatí.

Jak se vlastně zrodil ten tvůj první gól?
Získali jsme si puk a Josh to parádně vzal po straně a poslal na mě krásnou zadovku. Já to v podstatě jen poslal do branky.

Přišla ta nahrávka od Joshe náhodou, nebo sis o ni řekl?
Řekl jsem si, ale myslím, že on o mně věděl už předtím. Klobouk dolů, je to výborný spoluhráč.

Co se změnilo oproti první třetině?
Zlepšili jsme pohyb a souboje, trochu jsme se i víc drželi v pásmu. Rozhodující byl ten první gól a začalo nám to tam padat. Věděli jsme, že Olomouc hraje výborně v prostoru před brankou a nemůžeme si dlouho nahrávat.

Druhý gól už byl povinností, ne?
No, jednoduché to vůbec nebylo. Byla tam samozřejmě krásná nahrávka do Pavla Kousala, který si tam pěkně počkal a já se snažil to brankáři procpat mezi betony.

Bylo to něco, o čem jste se bavili při tom timeoutu?
Řešili jsme další souhry, které máme už nacvičené a také proměňování přesilovek.

Ze všech zápasů máme výhru, vypovídá to podle tebe o opravdové síle týmu?
Myslím si, že máme dobrý tým. Hraje tu spousta zkušených hráčů. Víme, že body potřebujeme a chceme využít toho, že nám to tak hezky funguje.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest