2. 9. 2012 Tereza Velikovská

Gólman nesmí vidět, nabádá kouč Votruba

L i t o m ě ř i c e - Důraz před brankou. Toto slovní spojení skloňovali trenéři i hráči po druhé porážce s Chomutovem nejčastěji. Právě jeho absence byla podle asistenta trenéra JANA VOTRUBY hlavním faktorem neúspěchu v pátečním duelu na litoměřické půdě.

Po středečním debaklu na půdě Chomutova chtěli sparťané odčinit vysokou prohru hned v pátek, kdy se s Piráty střetli podruhé. Na litoměřickém ledě, který je pro sparťany v turnaji European Trophy domácím územím, ale ambicióznímu soupeři opět podlehli, tentokrát 1:3. Podle Votruby se však výkon znatelně zlepšil. "Byli jsme lepším mužstvem, ale dělali jsme zbytečné fauly v útočném pásmu, které bychom dělat neměli. Herní projev celkově byl lepší," kvitoval.

V proměňování šancí ale opět kraloval soupeř. "Chomutov měl dvě šance a dal z nich tři góly, my jsme měli šancí mnohem víc, ale chybí důraz před bránou. Puk tam po střelách a dorážkách různě poskakuje, ale chybí nám tam pokaždé jeden hráč. Na tom musíme zapracovat," uvědomuje si. "Chomutov má v celé příprav výborné výsledky a formu potvrzuje ve všech zápasech. Když už jsme je dnes dostali pod tlak, tak jsme hráli po rozích a v prostorech, odkud gól těžko dáme," nešetřil po zápase kritikou.

Asistent trenéra Jan Votruba

Za 120 minut vzájemného soupeření dokázali sparťané překonat chomutovského gólmana Milana Řehoře pouze jedinkrát, ačkoliv byli ve druhém střetnutí střelecky aktivnějším týmem. "Řehoř se za poslední rok výrazně zlepšil, je na něm vidět, že s ním pracuje trenér Bruk. Puky moc nevyráží před sebe, ale do stran. A když už je vyrazí, tak nám tam prostě chyběl hráč na dorážku. A také hráč clonící mu ve výhledu před střelou. Do tohoto prostoru prostě musíme chodit mnohem víc a mnohem důrazněji. Jak v dnešní době gólman střelu vidí, nebo není tečovaná, tak ji prostě chytne," nabádá Votruba.

Během šesti zápasů Europen Trophy měli hráči čas na to, aby se sehráli a důkladně se připravili na za necelé dva týdny startující ligu. Čtyři útočné formace se podle asistenta trenéra už začínají rýsovat, ale zápas v Litoměřicích se neobešel bez absencí: "Dnes nám chyběl Zdeněk Bahenský, který doléčuje zranění ruky, Simon, který je na reprezentační akci dvacítek, a Pacovský. Ten se lehce zranil, ale nemá cenu v takovém zápase riskovat a hrát se zraněním. Sestava byla tedy opět trochu promíchaná."

Poslední test před ostrým startem extraligového ročníku 2012/2013 čeká Holešovické až v pátek na ledě úřadujícího mistra z Pardubic, do té doby se budou dopilovávat poslední detaily. "Tým má do neděle volno, protože po víkendech ve Finsku a tady v Litomeřicích, kde jsme hráli se Švédy, dlouho neměli odpočinek. V pondělí se sejdeme a začneme trénovat dvoufázově, zbytek týdne jednofázově plus v posilovně a v pátek už hrajeme v Pardubicích," přiblížil Votruba, co hráče čeká příští týden.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli