24. 11. 2013 Robin Mana

Forman: Lepší atmosféru jsem nezažil

Úvod sezony se mu příliš nevydařil. Laboroval se zraněním ramene a ani po návratu se nemohl gólově chytit. V nově složené čtvrté formaci ale pookřál, v utkání s Vítkovicemi střeleckou smůlu protrhl a další gól přidal v duelu se Slavií. Derby hodnotil autor vítězné branky, útočník MIROSLAV FORMAN.

Vaše formace s Tomášem Rachůnkem a Dominikem Simonem hrála v tomto složení teprve třetí zápas a zatím pravidelně bodujete. Vypadá to tedy, že jste se chytili...
Sedí nám to spolu, povedl se nám hned první zápas v Litvínově, který jsme ubojovali, trenér nás pak chválil a to nás nakoplo do dalších zápasů. Celkem se nám daří.

Máte nějak rozdělené jednotlivé úlohy? Působíte totiž hodně sehraně...
My jsme spolu nikdy moc nehráli, ale klape nám to. Těžko říct... Tomáš hraje dozadu levého, já napravo, což jsem minulou sezonu vůbec nehrál, ale cítím se tam dobře. Síma skvěle rozdává puky, takže si tu spolupráci fakt užívám.

Vy jste minule ve Vítkovicích zaznamenal svůj vůbec první gól sezony, dnes jste vstřelil vítěznou branku v derby. Nakopnul vás zásah v Ostravě směrem k duelu se Slávií?
Hodně mi to pomohlo. Úvod sezony jsem měl nijaký, léčil jsem zranění a prvních šest zápasů nic. Bylo to trápení a já doufám, že už jsem se do toho dostal a těmi góly tu mizérii utnul.

Zahrát si před takovou návštěvou a ještě skórovat, to je sen každého hokejisty. Hrál jste někdy před podobnou kulisou, dá se to vůbec s něčím srovnat?
Jedině snad když tady hráli Rangers, vzpomínám i na duel proti Plzni, kdy jsem dal dva góly. Ale kdybych to měl porovnat, tak lepší atmosféru jsem asi nikdy nezažil. Fanoušci byli skvělí.

Jak byste vůbec popsal tu svoji branku? To nebyl asi zásah z nejtěžších...
Tak to ne, překvapilo mě, jak moc místa jsem dostal. Pak už jsem se jen snažil jít důrazně za pukem a jinak nebylo moc co řešit.

Jak moc těžké bylo hrát zopovědně i do obrany, když vás zaplněný dům hnal dopředu. Neměl jste obavy, abyste se nenechali až příliš strhnout atmosférou?
V tom problém nebyl, myslím, že jsme to měli pod kontrolou celý zápas. Všichni si plnili svoje povinnosti a Slavii jsme v podstatě k ničemu většímu nepustili.

Moc času na odpočinek není, už v úterý dohráváte utkání s Kometou. To je jeden z mála týmů, který vás v dosavadním průběhu soutěže porazil. Jaký duel očekáváte?
Přiznám se, že Brno jsme ještě vůbec neřešili. Ale neočekávám žádnou kanonádu, bude to upracovaný zápas plný osobních soubojů. Oni se proti nám vždycky vyhecují, takže očekávám kvalitní zápas.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty