27. 10. 2018 Martina Nová

Dvougólový Říčka: Věřili jsme, že to otočíme!

Spartě se v duelu proti Liberci povedl snad největší obrat probíhající sezony, velký podíl na tom měl střelec ROBERT ŘÍČKA, který prolomil střeleckou smůlu hned dvakrát a navíc asistoval u druhého gólu. „Snažím se střílet, myslím, že ránu nemám úplně nejhorší. Někdy je to samozřejmě o šťastném odrazu, někdy si to musíte vypracovat sám. Oběma gólům předcházel šťastný odraz, takže jsem rád, že se i na mě se usmálo štěstí,“ hodnotil skromně svůj střelecký příspěvek Říčka.

Roberte, na začátku zápasu to s vámi nevypadalo dobře. Než jste se rozkoukali, dostali jste gól, potom další v oslabení tři na pět a následně ještě jeden. Když jste snížili na rozdíl jednoho gólu, tak Liberec zase odskočil. Bylo to těžké stále věřit v obrat?
První třetina se nám vůbec nepovedla, byli jsme takoví malátní a ospalí, neumím si to vysvětlit, protože jsme se hodně připravovali. Liberec má výborné přesilovky, je v laufu, sehrál to skvěle. Tam nás několikrát zachránil Machy, takže jsme byli ještě rádi za takový stav. Vzali jsme si oddechový čas, řekli jsme si, že musíme hrát více agresivně, lépe se pohybovat a víc bojovat. Povedlo se nám snížit na 1:3 a 2:3 a ještě za stavu 2:4 jsme věřili. Několik zápasů během sezony se nám už povedlo otočit, takže jsme věřili, že i dnes nějaký bodík odvezeme.

3
Robert Říčka si v utkání proti Liberci připsal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci.

Jak jste viděl svůj důležitý vyrovnávací gól na 4:4, na který vám namazal hráč soupeře?
Měl jsem až do dneška v sezoně celkem smůlu, takže jsem rád, že se mi nějaký puk odrazil tam, kam bych potřeboval, a to i s trochou štěstí. Podařilo se mi to proměnit, takže super.

V prodloužení se vám pak povedlo trefit dvakrát tyčku a až do třetice bylo všeho dobrého…
V prodloužení už je to nahoru dolů. Oni měli přečíslení dva na jednoho, my dvě tyčky. Pořád to bylo otevřené, je to hop nebo trop jako nájezdy. Je tam hodně prostoru na obou stranách, takže jsem jenom rád, že ty dva body máme my.

Podruhé v řadě vás čeká těžký dvojzápasový víkend. Bude pro vás o to snazší připravit se na zítřejší utkání proti Hradci, když jste zvítězili?
Pro letošek jsou tyhle dvojzápasy novinka a je to jiné. Ale samozřejmě po vítězném zápase se síly sbírají lépe, těšíme se na zítřek a budeme se opět snažit odvézt si nějaké další body.

Říkal jste, že se vám dosud příliš nedařilo, dnes dva góly a asistence. Nebyl to pro vás dokonce nejlepší zápas ve Spartě vůbec?
V aktuální sezoně určitě, ale myslím, že v předchozím ročníku jsem měl lepší zápasy. Ale hlavně, že to ze mě konečně spadlo. Není to pro útočníka příjemné, když 14 zápasů nedá gól a pořád mu tam to vajíčko svítí. I když se člověk snaží být pozitivní, pořád to v hlavě má, že se mu nedaří. Tolik si nevěří a některé situace třeba potom řeší špatně, takže jsem jedině rád.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest

Tomov: Ve Spartě jsem vyrostl. Těším se!

První posila: finský bek se zlatou stopou