18. 11. 2023 Alžběta Žižková

Druhá zastávka, čeká nás šlágr v Brně

Série venkovních zápasů pokračuje! V neděli 19. listopadu od 17:00 hodin zabojujeme ve šlágru kola na ledě Komety o prodloužení vítězné série, která činí už tři zápasy. Přímý přenos z utkání na jihu Moravy můžete sledovat na O2 TV sport, Radiožurnálu sport a na webu onlajny.com.

Chlápův první dvougólový večer

Vítěznou sérii jsme dokázali prodloužit už ve čtvrtek v Olomouci, kde jsme po boji zvítězili 3:1. Dva góly si v zápase připsal Filip Chlapík, který poprvé v sezoně nastřílel dva góly v jednom utkání. "Že bych byl nějak nadšenej, to ne. Vím, že se to ode mě čeká a doufám, že jsem to poslední zápasy rozjel," řekl s úsměvem v rozhovoru po zápase.

Od návratu po zranění bodoval i skóroval už počtvrté v čímž se v produktivitě dotáhl na Michala Řepíka. Osmnáct kanadských bodů má na kontě také útočník Roman Horák. I v Olomouci jsme potvrdili nejlepší ligová oslabení, a přestože jsme inkasovali jednu trefu právě v početní nevýhodě, držíme solidní úspěšnost 89,19%.

Vzestup z posledního místa

Moravané do ročníku nevstoupili vůbec dobře, když se v jednu chvíli nacházeli až na samém chvostu tabulky. Po rezignaci hlavního trenéra Patrika Martince se ale Brněnští zvedli. Aktuálně se Kometa nachází v tabulce na šesté příčce se ztrátou pouhých čtyř bodů na první čtyřku! V prvním zápase po reprezentační pauze dokázali Brňané rozstřílet Kladno 8:1, když se prvním hattrickem v kariéře prezentoval dvaatřicetiletý Tomáš Vincour.

Lídrem brněnské produktivity je však Kanaďan Steve Moses, který v dosavadním průběhu sezony nasbíral 16 bodů. O dva body za ním zaostává reprezentační útočník Jakub Flek, o další dva body méně posbíral obránce Jan Ščotka.

První prohra v sezoně

Byla to právě Kometa, která nám uštědřila první porážku v sezoně a ukončila naši rekordní sérii na začátku ročníku. První říjnový den jsme v O2 areně poprvé nedali ani gól, tudíž jsme i přes řadu šancí prohráli 0:2. Vítězný gól vstřelil šestadvacet vteřin po začátku třetí části Lukáš Cingeľ.

Věděli jste že...

Ve druhém největším městě v neděli oslaví jedno nepříjemné výročí. Bylo to právě 19. listopadu 1805, kdy francouzská armáda pod vedením Napoleona obsadila celou jižní Moravu včetně Brna. Už od následujícího čtvrtka navíc můžete využít dne bez hokeje návštěvou pražského kina a zhlédnout nový film Ridleyho Scotta, který je věnován právě francouzskému velikánovi v podání Joaquina Phoenixe.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede