20. 5. 2022 HC Sparta

David Tomášek bude pokračovat ve Spartě!

Skvělá zpráva pro všechny sparťany! Útočník David Tomášek zůstává v našem klubu, kde podepsal tříletou smlouvu. "Ze Sparty byl největší zájem od vedení až po fanoušky. Cením si toho a jsem moc rád, že zůstávám," přiznává jeden z lídrů, který léčí zraněný kotník a vyhlíží další sezonu.

Udržení klíčového útočníka bylo pro sportovní úsek jednou z letních priorit. "David měl vynikající sezonu ve Spartě ještě předtím, než odešel do Kontinentální ligy. Po olympiádě se vrátil v rozehrané sezoně a navázal na své výkony. I proto bylo jeho setrvání jednou z našich priorit. Jsme moc rádi, že jsme se domluvili na delší spolupráci a dal nám přednost před jinými nabídkami," uvedl sportovní ředitel Petr Ton.

Reprezentační útočník se do našeho týmu vrátil v závěru minulé sezony, kdy se okamžitě stal oporou mužstva. V sedmi zápasech základní části nasbíral jedenáct bodů, dalšími šesti góly a sedmi asistencemi v deseti zápasech play off pomohl Spartě do finále. Do bojů o zlato však nezasáhl kvůli nešťastnému zranění kotníku v pátém semifinále proti Českým Budějovicím.


Tomášek: Chci Spartě pomoci a být jeden z lídrů

Byl obrovský zájem klubu i fanoušků hlavním aspektem, proč ses rozhodl zůstat?
Každý hráč chce cítit zájem. Největší zájem byl stoprocentně ze Sparty od vedení až po fanoušky, jejichž podpora mě potěšila. Po finále bylo asi nejtěžší si za pomoci kluků dohopsat pro stříbrnou medaili, aniž bych mohl fanouškům zamávat, když vyvolávali moje jméno. Kdyby člověk šel pro zlatou, je to lehčí. Zájmu Sparty si cením, o to bylo snazší se domluvit na podmínkách, které mi vyhovují. Jsem moc rád!

Zvolil jsi nakonec jistotu místo čekání, jak se situace v Evropě vyvine?
Do trhu promlouvá hodně faktorů. Jedním z jich je válka na Ukrajině, kvůli které spousta hráčů v Rusku končí. Nechtěl jsem tam jít ani já, ale v Evropě je aktuálně obrovský trh hráčů a spousta manažerů byla v komfortní pozici. Nepomohlo mi ani zranění, kvůli kterému jsem se nemohl ukázat v nároďáku a třeba někoho přesvědčit. Musel bych se navíc dávat rychle dohromady, čímž bych mohl něco uspěchat. Ve Spartě už jsem ale něco odehrál, Petr Ton i Jarda Hlinka mi vyšli v podmínkách vstříc a vědí, co jsem za hráče.

Rozhodly také naše vysoké ambice?
Člověk chce hrát v kvalitním ofenzivním týmu, který pouze nebrání. Vyzkoušel jsem si to v Chabarovsku, kde byl kádr v měřítku celé KHL horší, zatímco ve Spartě je to úplně opačně. Z týmového hlediska nám jeden stupínek chybí. Chceme podávat dobré výkony, bavit diváky a mít skvělou partu, jakou jsme měli teď. Z osobního hlediska chci navázat na své výkony z konce sezony. Co se mojí hry týče, jsem na sebe vždycky přísný. Nikde není psáno, že to půjde po zranění jako po másle, ale chci Spartě pomoci a být jeden z lídrů.

AUKCE HRANÝCH DRESŮ ZE SEZONY 2021/2022

Jak vypadá tvůj zraněný kotník?
Nejhorší část mám za sebou. První týdny byly nepříjemné i psychicky - sledoval jsem finále, které jsem nemohl odehrát a ještě jsme skončili druzí. Psychický nápor byl velký, ale musel jsem se přes to přenést. Koukám se dopředu, asi se to tak mělo stát. Všechno se děje z nějakého důvodu, takže se snažím dostat doslova zpátky na nohy. (usmívá se) Cvičím vršek, ale ještě mě čeká pár týdnů, než mě doktoři pustí do plného tréninku. Času je ale dost, není důvod spěchat.

Těšíš se na spolupráci s Pavlem Paterou a Patrikem Martincem?
Přiznám se, že je trenérsky neznám. Vím, co byli oba dva za skvělé hráče. Pavla Pateru jsem samozřejmě sledoval v nároďáku jako děcko, je to jedna z legend. Myslím si, že bude mít podobné nároky, jako měli trenéři před ním. Já budu rád, když se mu bude moje hra líbit a bude se dařit týmu.

Budeme bojovat na třech frontách v extralize, Lize mistrů i na Spengleru. Těšíš se?
Bude super, že budeme pravidelně hrát. Spengler je skvělý turnaj, který jsem několikrát viděl jako fanoušek. Liga mistrů bude běh na delší trať, ale bude fajn vypadnout ze stereotypu a zahrát si proti jiným týmům. Šanci dostane určitě více hráčů, což je jedině dobře. Musíme se dobře připravit, zůstat zdraví a hrát dobrý hokej.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým

Pořiďte si permanentku na novou sezonu