19. 9. 2019 Dáša Šamanová

Buchtele: Bitkař nejsem, ale kluky v tom nenechám

Po třech utkáních této sezony Sparta konečně bere ze zápasu tři body. Svěřenci Uweho Kruppa porazili Třinec 4:2 díky rozhodujícímu gólu Lukáše Rouska v padesáté sedmé minutě. Nakonec přidal ještě jeden do prázdné branky Jiří Smejkal, tím skóre už jen vyšperkoval. Zápas byl velmi napínavý a podle Jana Buchteleho měla podíl i nervozita při několika vyhrocených situacích, do kterých se ale rád zapojil. Na nedělní duel v Brně je i po delším zranění připravený a v případných bitkách prý spoluhráče rozhodně nenechá.

Konečně berete ze zápasu v této sezóně tři body, jsi se hrou spokojený?
Určitě, Třinec byl totiž těžký soupeř. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale jsme rádi, že jsme skóre dokázali otočit a bereme všechny body.

Může tým tato výhra povzbudit do dalších zápasů?
Asi je brzy na hodnocení, je to první vyhraný zápas za tři body. Teď nás čeká dlouhá šňůra venku, takže to nebude nic jednoduchého, ale musíme v takové práci pokračovat.

Čtvrtečním zápasem jste dokázali, že umíte otočit i skóre k lepšímu oproti tomu minulému s Libercem, kdy jste vedení promarnili. Co to pro vás může znamenat?
Doufám, že nastanou už klidnější zápasy, že budeme vést od začátku a pohlídáme si to do konce, než abychom hráli takové šílené obraty.

Na ledě Liberce ses vrátil po zranění kolene a hrál si poprvé od února. Jak ses cítil proti Třinci?
Musím říct, že fyzicky docela dobře. Samozřejmě mi nějaká jistota v herních situacích občas ještě chybí, ale doufám, že se každým zápasem budu zlepšovat.

Takže koleno tě během zápasu nezabolelo?
Ne, vůbec.

I když jsi hrál po delší době, do zápasu jsi dal vše, dokonce ses dvakrát málem popral. Čím to?
To vyplynulo ze situace, dohrávali jsme souboje. Naše čtvrtá lajna je tam trošku i od toho, abychom do těch soubojů chodili. Jednou Kevin dostal do kolene, takže jsem se zastal spoluhráče a ve druhé situaci tam byla mela před brankou, takže to všechno vyplynulo ze hry.

Takže plníš svůj úkol tím, že chodíš do soubojů?
Je to jedna z částí, ale nerad bych se pasoval do role bitkaře, že budu jen dohrávat souboje a řezat se. Myslím, že mám na víc a chci to v dalších zápasech předvádět.

Hrála v těch soubojích roli i nervozita, že jste nejdřív prohrávali a ve třetí třetině byl zápas dlouho nerozhodný 2:2?
Vždycky má nervozita nějaký podíl. Oni se to snaží zavřít a my se tlačíme do branky, takže nervozita stoupá a pak z toho plynou takové malé šťouchanice. Ale nebylo to nic hrozného.

Padlo méně gólů než v předchozích zápasech, soustředili jste se více na obranu?
Bavili jsme se o tom, že prohra před šesti zápasy venku by byla určitě špatná a věděli jsme, že přijede ofenzivní družstvo. Chvílemi to bylo znát, hrají výborně, mají rychlou rotaci hráčů v útočném pásmu. Věděli jsme, jaký soupeř nás čeká, připravili jsme se a je dobře, že jsme to takhle uhráli.

Bude pro vás následujících šest venkovních zápasů výhodou, nebo naopak nevýhodou?
Těžko říct. Když přijedeme s pěti výhrami, můžeme tvrdit, že to byla výhoda, ale nevidím v tom rozdíl. Doma nás ženou diváci, venku bychom měli hrát více z obrany, pohlídat si divoké zápasy, protože zase chceme fanouškům výhru přivézt. Takže se moc nedá mluvit o výhodě nebo nevýhodě.

V neděli vás čeká velký rival z Brna, takže další náročný zápas. Co od Komety čekáte?
Kometu známe. Vždycky, když tam přijedeme, je to divoké. Asi víme, co nás tam čeká, oni nás úplně nesnáší. Ale musíme se soustředit na svůj výkon a přivézt další tři body.

Ty jsi ale na případnou bitku připravený, že?
(směje se) Já se opravdu nechci pasovat do této role, ale samozřejmě když něco přijde, tak v tom kluky rozhodně nenechám a určitě se zapojím.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Sparty se vrací reprezentant Jakub Krejčík

Martinec: Chceme bavit diváky a vyhrávat

David Tomášek bude pokračovat ve Spartě!

Termíny Danube Cupu: Slovan, Pavelka a Švýcaři