30. 1. 2011 Lucie Strouhová

Analýza: Lukáš Žálčík

Nepovedená sezóna v Holešovicích má i svá pozitiva. Po mnoha hluchých letech dostávají více prostoru také mladí hokejisté. Mezi ně patří rovněž Lukáš Žálčík, jenž si říká o slovo velice hlasitě.

Žálčík naskočil tradičně ve formaci s Karpovem a Luňákem. Mladá pětka jinochů tentokrát měla pořadové číslo tři, ačkoliv do zápasu s Mladou Boleslaví byla vždy až čtvrtou pětkou. Tentokráte však mladíci dostali více důvěry, a to i v početních výhodách.

Sparta naskočila do utkání velice vlažně a prakticky celou úvodní dvacetiminutovku promrhala. Mezi mantinely nejsvěžejším dojmem působili právě mladí kluci ze třetí lajny. Žálčík a spol. si dokázali vytvořit několik příležitostí a vybojovali pro svůj tým i dlouhou přesilovou hru pět na tři.

Žálčík tentokrát na branku nevystřelil, v jedné z velkých možností netrefil branku. Hrál nebojácně, od druhé části i přitvrdil u mantinelu. Byl ho plný led a spolupráce s Luňákem i Karpovem zatím vychází. Teprve dvacetiletý odchovanec šumperkského hokeje má před sebou velkou budoucnost, ještě jej ale čeká spousta práce.

Bojovnost a dravost mu však neschází. Svou první příležitost chytil za pačesy, a pokud bude pokračovat v předvedených výkonech a zůstane mu důvěra trenérů třeba i v následujícím ročníku, zřejmě o něm ještě uslyšíme.

Výsledná známka: 2-

Momenty Lukáše Žálčíka v utkání:

1:35 – Smoleňák hledal před brankou dobře najetého Žálčíka, který jeho příhru ale promáchl.

4:40 – Přes obránce Chaloupku se Žálčík probil až do velké příležitosti, zblízka však zamířil vedle.

4:45 – Faul na Žálčíka, sekáním se provinil Chaloupka.

7:08 – Žálčík přiťukl ve středním pásmu puk Luňákovi, jenž se proháčkoval celým útočným pásem a střelou z křídla nadělal Schwarzovi spoustu starostí.

14:51 – Mladá lajna dostala důvěru na přesilovou hru a hned po deseti vteřinách vybojovala dlouhou výhodu o dva muže v poli více.

17:01 – V přesilové hře zpoza branky nalil Karpovovi, tomu však při zakončení přeskočil kotouč hokejku.

46:04 – Žálčík se prohnal po křídle až do útočného pásma, vyšla mu rovněž stahovačka přes beka Haye, zakončení už nikoliv.

Podrobná čísla Lukáše Žálčíka

Lukáš Žalčik - zápasové statistiky