26. 9. 2017 Jakub Borovský

Aittokallio: S jedním gólem se těžko vyhrává

Před sezonou přišel SAMI AITTOKALLIO jako nová sparťanská jednička. Finský brankář zatím naskočil do pěti zápasů a v žádném nezklamal. Velmi dobrý výkon podal i v utkání proti brněnské Kometě, kde byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. I přesto, že inkasoval jen davkrát, to však na vítězství nestačilo a Sparta prohrála 1:2. "Škoda, že jsme nepřidali další gól. S jedním se vyhrává jen těžko," zhodnotil utkání sparťanský gólman.

26

Tolik střel mířilo na sparťanského brankáře Samiho Aittokallia v úterním utkání na ledě brněnské Komety. V síti finského gólmana skončily dva puky.

Dlouhou dobu drželi hráči pražské Sparty vedení 1:0 poté, co v půlce první třetiny otevřel skóre Smejkal. Aittokalio chránil čisté konto až do čtyřicáté minuty, když inkasoval pouhé čtyři desetiny sekundy před druhou sirénou. "Byla to skvělá střela, puk jsem moc neviděl a je škoda, že zbývalo do konce třetiny ještě trochu času. Nemyslím si, že to byl rozhodující moment. Samozřejmě to nějaký vliv mělo, ale my jsme si vytvořili ještě několik dobrých šancí," připomněl finský brankář dvanáct střel v závěrečné části.

V té se ale svěřenci trenérů Kalouse a Nedvěda neprosadili. Naopak inkasovali ještě jednou, rozhodující trefu měl na svědomí šest minut před koncem Dočekal. "Bylo to těžké, jejich útočník to nohou tečoval přímo přede mnou," popsal krátce situaci u druhé branky. "Bohužel jsme nepřidali další gól. Když dáme jen jeden, tak se těžko vyhrává," zhodnotil po utkání sparťanský brankář zřejmě hlavní důvod porážky.

Nejlepším hráčem duelu se kromě něj stal také jeho protějšek Marek Čiliak, kterého sám pochválil přímo na ledě ve druhé třetině. "Musel jsem mu pogratulovat, předvedl několik skvělých zákroků, chytal opravdu dobře. Dá se říct, že jim vyhrál zápas," chválil Aittokallio gólmana Komety.

Jako tradičně doprovázela duel dvou rivalů výborná atmosféra. "Publikum bylo úžasné, moci si takovou kulisu užívám. Slyšel jsem, že mezi Prahou a Brnem je nějaká rivalita, pro mě to ale není podstatné. Ale také vím, co se stalo v play off. Jenže teď je tady nová sezona a všechno začíná nanovo," nechtěl se Fin příliš vracet k minulé sezoně, kdy ještě nebyl hráčem Sparty.

I přes prohru však Pražané podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně, čehož si byl Aittokallio vědom. "Zlepšuje se to, na začátku jsme s tím trochu bojovali, měli problémy v defenzivě. Ale myslím, že jsme na těchto věcech zapracovali. Dnešní zápas byl od nás velmi dobrý, i když jsme prohráli, skóre bylo velmi těsné. Je třeba v téhle hře pokračovat."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede