19. 3. 2024 | Jakub Houžvička

LIB - SPA 3:5 - Vítězná přestřelka!

3. čtvrtfinále, úterý 19. 3. 2024
Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha LIB - SPA
Bílí Tygři Liberec: Hrenák – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Aubrecht, Budík, Galvas – Vlach, Filippi (A), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Zachar – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Pérez, Šír, Kel. Klíma.
HC Sparta Praha: J. Kovář – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Němeček, Irving, Beaudin – D. Vitouch, Horák, Chlapík – P. Kousal, O. Najman, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Forman (A) – Hrabík, Konečný, Harper.
Branky a nahrávky: 8. Bulíř (Birner, Hawryluk), 18. Kel. Klíma (Ivan), 41. Zachar (Rychlovský, A. Najman) – 13. Forman (Lajunen, Němeček), 34. Krejčík (Forman), 44. Mikliš (Forman, Lajunen), 52. Vitouch, 59. O. Najman (Vitouch, Chlapík). Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Ondráček, Zíka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 344. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5. Nejlepší hráči utkání: Jakub Rychlovský - Miroslav Forman. Stav série: 0:3.
Sparťané porážejí v rámci třetího čtvrtfinále Liberec 5:3 a v sérii se tak ujímáme vedení 3:0 na zápasy! Náš tým musel v utkání hned třikrát srovnávat gólový stav, nakonec však ve třetí části velký obrat dokonal, k čemuž dopomohl zejména výkon Miroslava Formana, který si připsal hned tři body za jeden gól a dvě asistence.

Komentář

První větší příležitost si v utkání vypracovali domácí, Melanconova střela vypadla Kovářovi z lapačky a hrozila tak případná dorážka, té však naše pozorná obrana včas zamezila. Následně se Bílí Tygři již dočkali, Birnerova střela z prostoru levého kruhu se od jednoho ze sparťanských obránců odrazila přímo do bruslí Michala Bulíře, od nichž kotouč zamířil do branky přesouvajícího se Kováře.

Pro Spartu mohlo být ještě hůře, Knotovo nahození od mantinelu se nebezpečně mezi nohama tečovat snažil před brankou clonící Birner, naštěstí pro náš tým neúspěšně. Naopak tak přišlo sparťanské vyrovnání, Miroslav Forman se přes pravé křídlo protlačil s kotoučem na holi až před Hrenáka a zakončil neomylně přízemní střelou k levé tyčce.

Vyrovnaný stav příliš dlouho nevydržel, po chybné rozehrávce se ke kotouči v ideálním prostoru mezi kruhy dostal Kelly Klíma a prudkou střelou mezi betony nedal Kovářovi šanci na zásah. V úplném závěru první části ještě před brankou domácích nadvakrát nebezpečně dorážel Vitouch, kýžené vyrovnání to však nepřineslo.


V úvodu druhé části opět zahrozili Liberečtí, Bulíř hokejkou nabral kotouč u tyčky Kovářovy branky a chtěl se kolem ní obtočit a zakončit, brankář Sparty jeho úmysl včas pochopil a pohotově zasáhl. Ještě výraznější příležitost si vypracoval Rychlovský, na konci svého samostatného úniku proti jeho kličce Kovář musel vytasit fantastický zákrok lapačkou.

Dle známého pravidla nedáš - dostaneš tak naopak vyrovnal náš tým, Forman si s kotoučem na holi najel na pravé křídlo a následně jej předal mezi kruhy Jakubu Krejčíkovi, na jehož následné zakončení do levého horního růžku branky neměl brankář Hrenák sebemenší nárok.


Na začátku třetí části jsme se vůbec poprvé v sérii dočkali pátého vstřeleného gólu v rámci základní hrací doby, v rámci domácího protiútoku Rychlovský v mezikruží předal kotouč Marku Zacharovi, který přesným bekhendovým zakončením překonal Kováře. Náš tým takto rychle inkasovaný gól nezlomil, na útočné modré čáře kotouč přebral Ondřej Mikliš a prudkou střelou příklepem mířenou k pravé tyčce zařídil vyrovnání.

Poté jsme se dokonce vůbec poprvé v rámci celého utkání ocitli ve vedení, David Vitouch obral na levém křídle u mantinelu o kotouč McCoshena a následnou střelou z prostoru středu levého kruhu zamířil přesně do pravého horního růžku branky nad Hrenákovu lapačku. Domácí reakce se i přes závěrečnou hru bez brankáře nedostavila, do prázdné branky naopak vítězství našeho týmu pečetil Ondřej Najman. Sparťané si tak připsali vítězství i ve třetím utkání série.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): "Jsme ve stejné situaci jako v sérii proti Olomouci. Situace tak pro nás není neznámá. Na druhou stranu musím dnešní zápas hodnotit podobně jako utkání na Spartě. Ani ve třetím zápase jsme nebyli horším týmem, možná jsme měli více vyložených šancí než Sparta, ale Sparta je tým, který potrestá každou naši chybu. Je extrémně efektivní a nám chybí efektivita, abychom v sérii hráli důstojnější roli."

Pavel Gross (HC Sparta Praha): "Byl to opět náročný zápas, stejně jako předešlé dva, a já jsem hrozně rád a vděčný, že jsme vyhráli. Snažíme se bránit proti maličkostem, které Liberec celou sezonu zdobí. Někdy se nám to daří hůře, někdy lépe, ale věřím, že ve středu to bude ještě lepší. Vedeme 3:0, ale stále jsme připraveni na dlouhou sérii. Liberec je velmi kvalitní soupeř a všechny tři zápasy byly vyrovnané. Ve středu nás čeká další."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu