přát., úterý 16. 8. 2005
Sparta - Kloten SPA - KLO
Sparta: Bříza - Stehlík, Tabaček, Toman, Dobroň, Hlavačka, Kasík, Bolf - Růžička, Kašpařík, Kratěna, Zelenka, Sivek, Dragoun, Vopat, Štrba, Netík, Dubec.
Kloten: Stephan T. - Quint, Jchulthess, Stephan F., Seydoux, Guignard, Grossman, Grossweiler, Jenni, Pittis, Ehrensperger, Rintanen, Hlinka, Lindemann, Rothen, Lemm, Rufener, Brühler, Peter, Stanescu.
Branky a nahrávky: 5. Netík (Vopat), 11. Kašpařík (Kratěna), 15. Vopat (Netík), 31. Netík (Vopat), 39. Zelenka (Sivek) - 11. Rothen (Lemm), 43. Rothen (Lemm, Rintanen).
Nadprůměrný výkon předvedli holešovičtí hokejisté v utkání se švýcarským Klotenem. Sparta znovu nastoupila s okleštěnou sestavou, přesto v zápase vládla. Největší měrou na vítězství se podílela agilní dvojice Vopat – Netík.

Fotogalerie

Domácí hokejisté vyrukovali do utkání s Břízou mezi tyčemi a v zády se slušně zaplněnými tribunami. Gólmana Pražanů jako první prověřil symbolicky odchovanec Sparty Jaroslav Hlinka. Na druhé straně po ráně Tabačeka netrefil zívající klec Růžička. V 5. minutě v početní výhodě pálil z dálky Vopat a z bezprostřední blízkosti otevřel skóre Netík. Kloten se dostal ke slovu až v přesilové hře, kdy nechal Břízu vyniknout hostující Guignard. Vzápětí nadvakrát zkoušel štěstí znovu Hlinka. V 11. minutě střelou pod horní tyč srovnal Rothen, ovšem ne moc na dlouho. Za 32 vteřin bleskově odpovídal Kašpařík, který těžil z individuální akce kličkami nabitého Kratěny. V 15. minutě se po levém křídle prohnal Vopat a přesnou střelou mezi chrániče gólmana Stephana procedil se štěstím touš do sítě.

S větrem v zádech naskočili sparťané také do druhého dějství. V přesilové hře zkoušel brankáře hostí zpoza branky překvapit Sivek, Tomanovu střelu šibalsky tečoval Dragoun. Utkání nechyběla rychlost ani náboj s nasazením, o boxerskou vložku v brankovišti se postaral Vopat s Brühlerem. Z mezikruží vyzkoušel pozornost Břízy hostující Jenni. Ve 31. minutě zatáhl Vopat chytře kotouč do třetiny, počkal si na Netíka, kterému poté stačilo do ideální příhry vložit pouze hůl, aby navýšil. Na odražený kotouč si po chvíli počkal znovu Netík a tvrdou ranou provětral betony Stephana. Nemohoucnost Klotenu dokumentovala dvojice Kratěna – Vopat. Prvně jmenovaný ukličkoval několik hráčů hostí najednou tam a zpět, Štrba zkoušel zakončit hlavičkou. Ve 39. minutě si Zelenka ze vzduchu zpracoval holí nahrávku od Sivka, ladnou kličkou obešel Grossmana a bekhendovým blafákem vsítil další branku.

V úvodu třetí části se Kloten alespoň symbolicky nadechl, ale na zvrat neměl dostatek nábojů. Ve 43. minutě putoval puk po ose Rintanen – Lemm napříč pásmem až k Rothenovi, který střelou do horního roku vykřesal kapku naděje. V početní výhodě napřáhl obrovitý Stehlík, jeho dělovku nedokázal dobře usměrnit Zelenka. Na opačné straně protáhl Břízu střelou do protipohybu Pittis. Výborný Netík vyfasoval od sudího posléze 2 + 2 minuty a nabídl hostům dlouhou přesilovku. V početní výhodě odzbrojil Pittise v jasné šanci vrátivší se Kašpařík, neuspěl ani Peter tváří v tvář Břízovi. Před Jennim sklapl včas chrániče znovu brankář Pražanů, vzápětí si poradil také s pokusem Grossmana. V samém závěru šla Sparta ještě do tří, ale na skóre se již nic nezměnilo. O jediný rozruch se v dvojnásobné přesilovce postaral od modré klotenský Quint a z mezikruží Lemm. Sparta s přehledem zvítězila 5:2.