CHM - SPA 0:7 - Pirátské území lehce dobyto

28., čtvrtek 5. 12. 2013
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Růžička (31. Hanuljak) - Novák, Pulpán, Krstev, Šulák, Rutta, Trefný - D. Hruška, Bartečko, Hřebejk - Bomersback, Straka, Kubinčák - Račuk, Divíšek, Šagát - Hlava, Kämpf, Kůs. Trenér: Josef Turek.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Hrbas, Švrček, Krejčík, Gřegořek, Philipp, Kubát - Ton, Hlinka, T. Rachůnek - Kumstát, Pech, Rolinek - Klimek, I. Rachůnek, Buchtele - M. Procházka, Simon, Forman - od 21. navíc Kočí. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 2. Rolinek (Kumstát), 15. Ton (Pilař), 24. Rolinek (Krejčík, Ton), 31. Gřegořek (Simon), 35. Simon, 46. Klimek (Švrček, I. Rachůnek), 51. Kumstát (Hlinka). Rozhodčí: Šindler, Lacina – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 3299. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:7. Nejlepší hráči utkání: Hřebejk - Kumstát.
Sparťané si coby vedoucí tým tabulky na Pirátech na jejich ledě doslova smlsli, a oplatili jim tak porážku z poslední návštěvy Chomutova. Do vedení šli už ve 2. minutě zásluhou Rolinka, který se v duelu prosadil hned dvakrát. V průběhu zápasu Holešovičtí střádali další přesné zásahy, jejich konečný gólový účet se nakonec zastavil na čísle sedm. Gólman Tomáš Pöpperle naopak neinkasoval ani jednou a udržel čisté konto posedmé v sezoně.

Třetinu zahájil zostra první chomutovský útok. Hruška po Bartečkově nahrávce pálil těsně vedle tyče. Hřebejk ho následně napodobil. Radost z rychlého gólu čekala ovšem na sparťany. Tomáš Rolinek se napřáhl a poslal puk za Růžičkova záda. Netrvalo dlouho a navyšovat mohl Pech. Jeho bekhend zamířil mimo branku. Byli to opět sparťané, konkrétně Hlinka, kdo ve velké šanci netrefil puk ideálně a poslal černou gumu podél brány. Z protiútoku zahrozil Divíšek, ale minul bránu, poté Pulpánova střela zasvištěla podél brankoviště Sparty.

V přesilovce o sobě dala opět vědět Sparta. Ton z blízkosti nejprve nechal vyniknout Růžičku, následně ale právě Petr Ton prostřelil hradbu těl před sebou a rozvlnil síť. V nastalé přesilovce se snažili Piráti ostřelovat Pöpperleho, ovšem většinu střel pokryli hostující obránci. V závěru třetiny ujížděl po křídle Kumstát a rychlou střelou nepřekvapil chomutovského brankáře. Šagát se osm vteřin před koncem pokusil trefit z otočky ale vše záměr mu zkazil brankář.

2
Ze sedmi sparťanských branek padly dvě v přesilovce a dvě dokonce v oslabení!

Druhá třetina mohla přinést snížení, když se dopředu ihned po úvodním buly natlačil Bartečko a z blízkosti prověřil brankáře. V další šanci se zjevil Krstev, který puk namířil jen těsně mimo. Hosté se ovšem nedali a v přesilovce se od modré trefil podruhé Tomáš Rolinek. Odpovědět mohli Kůs a Divíšek, oba svými šancemi z bezprostřední blízkosti pohrdli. Za hosty zahrozil Ivan Rachůnek, který orazítkoval tyč.

Nemuselo ho to ovšem mrzet. Netrvalo dlouho a střela Petra Gřegořka zamířila do sítě. Po čtvrté brance opustil chomutovskou branku Růžička a nahradil jej Hanuljak. Piráti následně dostali početní výhodu, ve které ale bránu příliš neohrozili. Místo toho se v oslabení prosadili opět sparťané, tentokrát Dominik Simon, jehož střela zamířila do růžku brány. Více branek v druhé části nepadlo a Sparta si odnášela výrazné vedení.

Poslední třetina nejprve působila ospalým dojmem. Sparta rozhodně nikam nepospíchala a držela si soupeře od těla. Pouze Račuk vyslal prudkou střelu zápěstím, tou ovšem bránu neohrozil. Poté opět Račuk prokličkoval před bránu a zakončil do vyrážečky sparťanského brankáře. Sparta ale opět navýšila, když se přesně trefil Lukáš Klimek. Na Piráty čekala další krátká dvojnásobná přesilovka. V normálním oslabení se ale do trháku dostal Petr Kumstát a navýšil na sedmigólový rozdíl.

Další Krejčíkovu střelu již za srovnaných sil vytěsnil Hanuljak. I proti Kumstátovu pokusu si chomutovský brankář věděl rady. Nedlouho poté si v oslabení udělali výlet Hruška s Kubinčákem. Jejich nadějné střely brankáře nepřekonaly. Čestný gól mohl vstřelit i Straka, brankáře z blízkosti neprostřelil. Na samém závěru musel čelit střele Ivana Rachůnka Hanuljak a byl úspěšný. Sparťané si tak v poklidu dokráčeli k zisku tří bodů.

Josef Turek (Chomutov): Byla to tragédie. I když na druhou stranu musím říct, že když to bylo pět na pět, šance jsme si vypracovali. Už hned v první minutě, ale branku jsme bohužel nedali. Pak jsme dostali první gól z dálky, to jsme ještě hráli. Přišel druhý gól, ještě jsme hráli, ale třetí gól nás už srazil. Dostali jsme se do psychické nepohody a výkon šel obrovsky dolů. Celý zápas jsem se snažil tlačit na hráče, aby dřeli, makali, což dělali, ale bohužel se nachází v takové sféře, jak na tom celkově jsme. Z toho se musíme dostat tvrdou dřinou.

Josef Jandač (Sparta): Nečekali jsme až tak lehké utkání, jeli jsme sem s tím, že to bude velice těžký zápas. Ale skóre neodpovídá vývoji zápasu, protože domácí měli už v prvních minutách několik velkých šancí. Jenom zásluhou Tomáše Pöpperleho, který dnes vychytal nulu a zachytal si pořádně, jsme první třetinu přežili. Snažili se mu pomáhat i ostatní hráči. Hodně pomohly i góly v oslabení, které jsme vstřelili.