6. 3. 2018 HC Sparta

Vrána: Musíme být agresivnější a víc na puku

V úvodním utkání předkola Generali play off Tipsport extraligy vedl sparťany na ledě Liberce jako kapitán a v závěru první třetiny dokonce útočník PETR VRÁNA gólem vyrovnal na 1:1. Sparta nakonec ve vyhecovaném utkání hrála s domácími po šedesáti minutách 2:2, ale v prodloužení po zásahu Tomáše Filippiho prohrála 2:3. V sérii tak musí ve středu dohánět ztrátu 0:1 na zápasy. „Dva góly jsme dali a byly tam i další šance, ale bohužel jsme mohli být ještě produktivnější,“ mrzelo zkušeného útočníka, který ovšem věří, že jeho tým ve středečním druhém zápase na severu Čech sérii vyrovná.

Petře, Liberec na vás v první třetině vlétl, postupem času se hra vyrovnala, ale vás srazila vyloučení. Co tedy dnešní utkání rozhodlo?
První třetina nám vyšla stejně jako s Bolkou, trochu jsme Liberec nechali hrát. Tak nějak jsme s tím počítali, Liberec tak hraje vždycky. Začnou lítat, honí se za každým pukem a všechno dohrávají. Pak od toho trošku odstoupili, nevím, jestli jim došla šťáva. My jsme pak začali hrát a bylo to vyrovnaný. Bohužel jsme měli hodně oslabení, to dneska rozhodlo. Dostali jsme v nich dva góly, což je velká škoda.

Dvakrát za sebou jste byli vyloučeni za hru v šesti hráčích, zbytek trestů byl za fauly. Dá se jim vůbec nějak zabránit, nebo je to spíše shoda náhod?
To se stane. Jsou momenty, že člověk někdy musí zatáhnout za brzdu, ale někdy nechce, položí tam blbě hokejku a někdo na ni stoupne. Bohužel jsme dneska byli víckrát vyloučeni my, s tím nic neuděláme. Ta střídání jsou samozřejmě naše chyba, to si musíme ohlídat a není to poprvé. Poslední dobou se nám to stává docela často. (hořce se pousměje) Je to velká škoda. Když už jsme začali trošku hrát, tak se tímhle srážíme zase dolů, protože spousta kluků dlouho nehraje, nebo někdo zase moc a rozhodí to tempo.

V základní části jste v mnoha zápasech soupeře přestříleli, ale dneska byl aktivnější Liberec. Jsou dva góly i přes tu nízkou střeleckou produktivitu pozitivem?
Dva góly jsme dali a byly tam další šance. Mohli jsme být ale ještě produktivnější. Liberec je vždycky aktivní, snaží se to dávat na branku z každé pozice a kolem branky je to jejich hra. Ono možná na papíře je tam hodně střel, ale ne vždycky je to úplně nebezpečné. Dnešní zápas ale z naší strany nebyl optimální, hlavně s takovým soupeřem a v tak vyrovnaných zápasech to může rozhodnout.

18:54

Sparťanský kapitán Petr Vrána strávil na ledě Liberce v prvním utkání předkola necelých 19 minut.

Vy jste dal první gól, který z tribuny vypadal docela šťastně. Jak se celá akce seběhla?
Kluci to sehráli dobře. Já jsem houknul na Řepu, když měl v rohu puk a věděl, že tam jsem. Snažil jsem se to načasovat, až to tam od něj přijde. Řepa prohodil puk na přední tyč a já jsem ho trefil lopatou, když jsem dobrzďoval. Bylo to se štěstím, ale ta přihrávka určitě náhodná nebyla, protože Řepa věděl, že tam jsem.

Dá se očekávat, že i další zápasy budou podobné, jako byl ten dnešní? Tedy ve skóre vyrovnané a hlavně ubojované?
To nedokážu odhadnout, zápasy jsou všelijaké. V sezoně byly všechny zápasy kromě toho prvního vyrovnané. Bude to boj, my doufáme, že jsme tu schopni urvat jeden zápas a doma s tím zkusit něco udělat.

Předpokládám, že stav 1:1 po zápasech v Liberci byste před sérií brali. Mám pravdu?
To je jasné. My jsme přijeli s tím, že bychom chtěli urvat minimálně jeden zápas. V play off nikdo neví. Minulý rok Mladá Boleslav vyhrála dvakrát v Chomutově, dala jim hroznej nášup, ale pak už to nezvládla a prohrála tři zápasy po sobě. Uvidíme, bude to boj. Myslím si, že to bude dál vyrovnaný a bojovný hokej.

Zápasy s Libercem vypadají v podstatě podobně. Dá se vůbec ještě něčím soupeře překvapit, nebo je to spíše o tom, kdo udělá více chyb?
Když se na to díváte, tak je to stejné celou sezonu úplně s každým. Tam už nikdo asi nikoho moc nepřekvapí. Uvidíme, je to o nasazení a maličkostech. Z naší strany to chce určitě větší dravost do branky a více střel. Dneska nás přestříleli a i na ledě jsme pocitově věděli, že těch střel nemáme moc. Musíme hrát i trochu víc na puku, protože tam bylo pár momentů, kdy jsme se zbytečně naháněli, Liberec hrál a my se za nima honili.

Mluvili jsme o zbytečných oslabeních, málo střelách, ale dá se na dnešním výkonu najít i něco pozitivního, z čeho můžete zítra těžit?
Vyloučení bylo dost, některá oslabení jsme odehráli skvěle. Myslím, že jedno odehráli Formič s Buchtou celé sami, což je taky docela výkon, protože to dá člověku zabrat. Bylo tam hodně pozitivních věcí. My si to musíme přenést do zítřka, být trochu víc agresivní, tlačit se víc do branky a jít si pro to. Jak říkám, šance tam byly. Je škoda, že jsme neproměnili žádný brejk.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Potřebujeme dávat víc špinavých gólů

KVA - SPA 0:3 - Výhru řídil dvougólový Forman

Pilař: Je čest, že si na mě Sparta vzpomněla

DOR: SPA - KLA 5:4p - Vítězná přestřelka!