22. 8. 2007 Lucie Vítková

Sparta odjíždí k poslednímu zápasu do Liberce

V rámci letního hokejového poháru už Spartě ani hokejistům Liberce o nic nejde. Postup do semifinálových bojů si zajistily Pardubice, a tak v repríze loňského semifinále půjde o ryze přátelský souboj. Střetnutí Liberce se Spartou ovšem vždy mívají náboj, ten nebude chybět ani nyní, ve čtvrtek od 17:00 ve Svijanské Areně pod Ještědem.
Hokejisté Sparty s Tygry zahajovali zápasovou přípravu a do příjemnější části přípravy vstoupili pravou nohou. Nad Libercem po dvou třetinách vedli už o dvě branky, které mužstvu vystřílel mladík Langhammer. Ovšem Liberec se stačil vzpružit a po přestávce manko vymazal.

Střetnutí dospělo po prodloužení až k samostatným nájezdům, ve kterých byli šťastnějším týmem Holešovičtí. Vítězství mistrovi vystřelil v přípravě produktivní Melichárek.

Zatímco Pražané do úterý živili naději na postup do semifinále Tipsport Cupu, Liberec už na turnaji ve Švýcarsku tušil, že se mezi nejlepší čtyřku nepodívá. Přestože má ve skupině C odehraný nejmenší počet zápasů, z kola ven jej poslala horší vzájemná bilance s loňským vicemistrem z Pardubic.

Šance svěřenců trenéra Výborného definitivně zašlapal ústecký brankář Přikryl, který vynikajícím výkonem dotlačil Lvy k vítězství a obral tak svého bývalého chlebodárce o všechny body. Na Přikrylově výstroji ztroskotalo nespočet šancí domácích, kteří byli v utkání lepším mužstvem, ale vyhořeli v koncovce.

Nově vzniklý letní hokejový pohár zakončí Sparta ve čtvrtek 23. srpna v Liberci, kde se ve Tisport Areně střetne s Bílými Tygry od 17:00. Na stránkách pro vás bude tradičně připraven zkrácený online přenos se změnami stavu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!