17. 5. 2021 Marek Táborský

Šetelík: Z letní přípravy můžeme jen těžit

Letní příprava odstartovala! Sešlo se na ní 26 hráčů, zbytek se přidá v polovině července. "Aktuálně se snažíme nabrat svalovou hmotu, která hráče může v budoucnu ochránit od zranění," říká kondiční trenér Martin Šetelík.

Hráči nyní trénují ve dvou skupinách. Proč jsou hokejisté rozdělení?
První skupinka nejmladších hráčů začala trénovat už před týdnem, nyní trénují dvoufázově. Druhou skupinu čeká tento týden pouze dopolední fáze. Na jeho konci se ještě podrobí zdravotním vyšetřením a výkonnostním testům. Rozdělení nám pomáhá s efektivním průběhem tréninkového procesu, protože se tak můžeme věnovat více hráčům individuálně.

Kdy začne trénovat celý tým pohromadě?
Kompletní budeme 26. července.

Co hráče čeká v nejbližších dnech?
Jsme ve fázi obecné fyzické přípravy. Snažíme se tak zejména nabrat svalovou hmotu, která je pak v budoucnu může ochránit od zranění. Kondiční cvičení v posilovně a na ploše staré arény budou pokračovat další tři až čtyři týdny.

Budou hráči trénovat i venku?
Máme to v plánu. Určitě nás čekají Letenské schody, tradičně využíváme Stromovku i atletické ovály. V rámci rozvoje fyzické kondice se věnujeme i kolektivním sportům.

Do kdy čeká hráče dvoufázová dřina?
Do prvního červnového týdne, kdy plánujeme přecházet na led. Dvě fáze tedy zůstanou i nadále, kondiční rozvoj se tak do větší míry přesune na led.

Mají někteří hokejisté ze společné přípravy speciální režim?
V tuto chvíli je důležité nabrat sílu, svalovou hmotu a zaměřit se na typické problémy, na které hokejisté trpí. Pokud se nám tyto věci podaří skloubit, můžeme tak předcházet příležitostným zraněním z přetížení, které vychází z ryze specifického pohybu na ledě.

Co považujete v tuto chvíli v rámci přípravy za nejdůležitější?
Nabrat správně svalovou hmotu, kondici a připravit se na sezonu v rámci prevence zranění.

Všichni hráči nosí klubové sporttestery. Jaký je hlavní důvod?
Dobře s jejich pomocí kontrolujeme zóny tepové frekvence a intenzitu, v jaké se pohybují během cvičení. Jelikož máme tato data k dispozici, můžeme sledovat i funkční změny, které nám pomáhají kontrolovat efektivitu tréninkového procesu.

Letní příprava patří mezi nejméně oblíbené fáze sezony. Čím se ji snažíte hráčům zpestřit?
Ano, je neoblíbená, protože do určité míry bolí. Je třeba si ale uvědomit, že pokud teď všichni budou makat na sto procent, mohou z letní přípravy hodně těžit během sezony. Zpestřujeme si ji různými hrami, které hráči nevnímají jako dril, ale pomáhají nám s rozvojem specifické kondice. Díky nim také můžeme sledovat například chování v herních situacích, obětavost nebo další morální vlastnosti hráčů.

Individuální příprava: Alexander Salák, Milan Jurčina, David Němeček, Roman Horák, Michal Řepík, Vladimír Sobotka, David Tomášek

Společná příprava: Jakub Neužil, Oldřich Cichoň, Tomáš Dvořák, Marek Chvátal, Martin Jandus, Radek Jeřábek, Tomáš Kulhánek, Ondřej Mikliš, Tomáš Pavelka, Adam Polášek, Daniel Poizl, Zdeněk Doležal, David Dvořáček, Miroslav Forman, Petr Hašek, Filip Chlapík, Tomáš Jandus, Jan Kern, Michal Klimo, Jakub Konečný, Patrik Prymula, Josef Slavíček, Tomáš Šmerha, David Vitouch, Ladislav Zikmund

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Potřebujeme dávat víc špinavých gólů

KVA - SPA 0:3 - Výhru řídil dvougólový Forman

Pilař: Je čest, že si na mě Sparta vzpomněla

DOR: SPA - KLA 5:4p - Vítězná přestřelka!