10. 12. 2012 Robin Mana

Neuvirth: Zápasu nechybělo vůbec nic

P r a h a - Pět zápasů nepoznal v brance hořkost porážky a v nedělním zápase si připsal šestý zářez na pažbě. Dalším skvělým výkonem podpořil své spoluhráče, a Sparta tak před reprezentační přestávkou zaznamenala důležitou výhru. Zápas s Kladnem hodnotil MICHAL NEUVIRTH.

Zápas s Kladnem nabídl kromě vysokého počtu branek také poměrně dost osobních soubojů a vyloučení. Čekal jste takový průběh utkání?
Popravdě jsem čekal, že padne hodně gólů, což se potvrdilo. Byl to nádherný zápas pro fanoušky, řekl bych asi náš nejpovedenější v sezoně. Je fakt, že to bylo trochu vyhecovanější, ale to k tomu patří. Tomu zápasu zkrátka nechybělo vůbec nic a my jsme moc rádi, že z něj máme tři body.

Michal Neuvirth

Nakonec to bylo napínavé až do posledních minut, protože Kladnu se ve třetí třeině podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Měl jste obavy, že by se to nemuselo podařit? Sparta už byla několikrát v situaci, kdy ztratila dobře rozjetý zápas…
Byl jsem trochu naštvaný, když jsme dostali ten třetí gól, protože jsme zbytečně pustili soupeře zpátky do zápasu. Ale kluci dnes předvedli obrovské odhodlání a odolnost. Po krásné trefě Marka Hovorky už pak bylo jasné, že to nepustíme. I když ale výsledek vypadá poměrně jednoznačně, průběh byl daleko vyrovnanější.

V poslední části jste si také výborně poradil se samostatným únikem Jana Hlaváče. Věděl jste jak bude zakončovat?
Před zápasem jsme probírali nějaká videa, takže jsme věděli jak někteří hráči zakončují. Ale já osobně nad tím většinou nepřemýšlím. Snažím se zůstat co nejdéle na nohou a čekám do poslední chvíle co ten který hráč udělá.

Sparta je teď na vítězné vlně, vyhráli jste tři poslední zápasy. Je z tohoto hlediska pro vás nevýhodou, že následuje reprezentační přestávka nebo jste spíš rádi, že si odpočinete?
Je skvělé jak nám to teď šlape. Pro mě osobně už je to šestý vítězný zápas v řadě a cítím se výborně. Dneska jsme do toho dali všechno, protože jsme nechtěli končit tuto část soutěže prohrou. Přestávka nám spíš pomůže. Několik kluků má lehčí zranění, takže využijí ten čas k jejich vyléčení a relaxaci.

Dnes jste si připsal bod za asistenci, což je u gólmana poněkud netradiční. Už jste někdy v minulosti bodoval?
Jednou už se mi to málem povedlo, když se puk odrazil ke spoluhráči od mého betonu. Pak mi ale bylo řečeno, že bych musel nahrát hokejkou, takže mi nakonec ten bod nepřipsali.