19. 2. 2016 Daniel Ryl

Nenechali jsme si nic líbit, těší sparťany

Vyprodaná Home Credit arena v Liberci sledovala velmi tvrdou bitvu mezi domácími Bílými Tygry a pražskou Spartou. V utkání prvního s druhým týmem tabulky nechybělo vůbec nic a řada hráčů si ze zápasu odnesla šrámy. Do konfliktů se často dostávali také obránci JURAJ MIKUŠ a JAN ŠVRČEK, kteří se po konci zápasu odebrali ke kolům a během šlapání si pochvalovali způsob, jakým Sparta dokráčela k cennému vítězství.

Diváci se v Liberci během pátečního podvečeru rozhodně nenudili. „Byl to správný zápas prvního s druhým. Z obou stran tam bylo velké nasazení, nechyběly šarvátky ani branky, hrálo se nahoru dolů, takže si myslím, že to byl parádní zápas,“ hodnotil vítězný duel Jan Švrček. Jeho kolega a spolujezdec na kole Juraj Mikuš mu dal za pravdu.

Jan Švrček

„Na to, abychom si užívali hokej nebyl vůbec čas, protože se hrálo ve velkém tempu a bylo to vyhrocené až do poslední minuty.“ Slovenský zadák musel několikrát před brankou vyčistit prostor a tím se dostal do mnoha šarvátek. Hráči Sparty si ovšem důraznou hru Liberce nenechali líbit a oplatili mu ji stejnou mincí, což Mikuš ocenil.

„Bylo důležité, že jsme se jim dokázali postavit a okamžitě viděli, že tudy přes nás cesta nevede. Je to příslib do play off.“ V křížku se soupeři byl často také druhý obránce Sparty, který si kanadské body nepřipsal, důslednou hrou však pomohl svému týmu k vítězství 5:2. „Chtěli nás srazit na kolena tvrdou hrou, ale srazili jsme je naopak my,“ hlásil hrdě Švrček.

Slovenský zadák ve službách Sparty zároveň přiznal, že jeho tým po vstřelení vedoucí branky nenechal soupeře otočit stav, jako tomu bylo v předchozích duelech. „Na každý jejich gól jsme dokázali zareagovat a opět jim odskočit, což bylo důležité. Když se vám to takhle podaří, hraje se mnohem lépe. My jsme navíc hráli dobře od obrany a předvedli dobrý výkon.“

Spokojený mohl být také kanadský brankář Danny Taylor, který sice po druhé třetině vinou střevních potíží přepustil místo Tomáši Pöpperlemu, ale zejména v první třetině předvedl několik důležitých zákroků. „Zápas mu dneska vyšel, několikrát nás podržel. Kdyby něco spadlo do branky, utkání by se možná vyvíjelo jinak. Každé mužstvo potřebuje, aby ho brankář podržel.“

4+3
Liberecký Radegast index Juraje Mikuše a Jana Švrčka.

Kromě kanadského brankáře ovšem odpadlo i několik dalších útočníků a sparťané dohrávali utkání v improvizované sestavě. „Bylo to složité zejména ve druhé třetině, kdy jsme dva obránci dostali čtrnáct minut. Není jednoduché hrát ve čtyřech v tak těžkém zápase,“ uvedl Mikuš, kterého ovšem potěšil způsobem, jakým se Sparta s problémy popasovala. „Dobře jsme se s tím porvali, každý odehrál to, co odehrát měl.“

Slovenský reprezentant ocenil i parádní atmosféru v hale. „Když proti sobě hrají týmy ze špičky tabulky, lidé rádi přijdou. Ať hrajeme kdekoliv, stadiony na nás bývají plné a pro nás to je jedině super, protože se hraje vždycky lépe, když je stadion plný,“ zakončil rozhovor a společně se svým spoluhráčem pokračoval ve vítězném šlapání.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Sparty se vrací reprezentant Jakub Krejčík

Martinec: Chceme bavit diváky a vyhrávat

David Tomášek bude pokračovat ve Spartě!

Termíny Danube Cupu: Slovan, Pavelka a Švýcaři