1. 9. 2022 HC Sparta

Na měsíční výpomoc přichází zkušený Graňák

Defenzivní řady našeho týmu posílí zkušený obránce Dominik Graňák, který přichází zatím na měsíční výpomoc, ale ve hře je i dlouhodobější angažmá. Vicemistr světa a dvojnásobný vítěz KHL pomůže našemu týmu při marodce v obranných řadách. Bývalý obránce Plzně by mohl naskočit už do prvních zápasů Ligy mistrů.

"Dominik Graňák přichází zatím na měsíční výpomoc. Věříme, že svými zkušenostmi a herním přehledem má týmu co dát. Určitě do týmu bez problémů zapadne," má jasno sportovní manažer Jaroslav Hlinka. Nastoupit by mohl již do blížících se zápasů Champions Hockey League, které ze zdravotních důvodů vynechá několik obránců.

"Kuba Krejčík bude k dispozici spíše až na startu extraligového sezony. Během přípravy v Bratislavě si bohužel Michael Krutil přivodil zranění vazů," vypočítává sportovní ředitel Petr Ton.

Dominik Graňák patřil v uplynulé sezoně ke stálicím plzeňské obrany. Slovenský bek má za sebou vydařená angažmá ve švédské i švýcarské lize, prošel také KHL. Právě zde získal dvakrát Gagarinův pohár, titul slavil i ve Švédsku a české extralize. Je zároveň držitelem stříbrné medaile z mistrovství světa z roku 2012. "Celá domluva proběhla velmi rychle. Když se řekne Sparta, každý ví, že je to velké jméno. Jsem rád, že tu můžu být, ať už na pár týdnů, nebo na delší dobu, kdyby se mnou byli spokojení," říká zkušený obránce.

"Znám ve Spartě spoustu kluků. Nejdéle znám Milana Jurčinu a Vláďu Sobotku, nebo Patrika Martince, se kterým jsem hrál na Slavii. Znám i bratry Thorellovy z mého působení ve Švédsku. I proto se moc těším na svůj první zápas, který by měl být už v pátek proti dánskému Aalborgu," doplňuje Graňák.

PROFIL A STATISTIKY DOMINIKA GRAŇÁKA:

Odchovanec Trenčína se po úspěšném světovém šampionátu do 18 let přesunul do pražské Slavie, kde se už ve druhé sezoně přesunul k áčku. Na spolehlivého defenzivního obránce se spoléhala nejen Slavia, ale také reprezentace. Stabilní účastník světových šampionátů získal v roce 2003 s pražským celkem titul, načež o rok později a v roce 2006 přidal stříbra.

Rok po neúspěšném finále se Spartou se slovenský obránce přesunul do Švédska, kde na konci dvouletého angažmá ve Färjestadu získal švédský titul a po sezoně v Rögle zaujal v Rusku. Čtyři sezony v Dynamu Moskva mu vynesly dokonce Gagarinův pohár v letech 2012 a 2013.

První byl však pro Graňáka téměř životní, protože byl nejproduktivnějším zadákem play-off KHL a se Slovenskem získal světové stříbro. O dva roky později se však vrátil do Švédska, s nímž se po třech vydařených sezonách rozloučil - následoval návrat zpět do Česka.

Graňák si vybral si Hradec Králové, v jehož dresu strávil dvě sezony, stejně jako při svém dalším angažmá v Karlových Varech. Sezonu 2021/2022 už odehrál v Plzni, kde si v 53 zápasech připsal šest asistencí a ve vyřazovací části přidal jednu trefu.

Účastník olympiády v Pchjongčchangu se v září 2022 dohodl na měsíční zkoušce se Spartou, která bude jeho pátým angažmá v české extralize.

Statistiky

×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

KOM - SPA 2:6 - Zasloužené vítězství v Brně

Krejčík: Za podporu musíme lidem poděkovat

​Sparťané opět ve velkém darovali svou krev!

​Milan Jurčina končí svou bohatou kariéru